Kitzbergi tänava parkla tualett avatud vaid nädalavahetustel (5)

Kitzbergi tänava parkla tualett avatud vaid nädalavahetustel

KITZBERGI TÄNAVA PARKLAS EILE PÄEVAL: Bussiparklas peatuvad bussid ka tööpäevadel, seega on vajadus igapäevaselt töötava tualeti järgi ilmselgelt olemas.

Linna hallatav Kitzbergi tänava parklahoone on endiselt rentnikuta ning tööjõupuudusel on bussiparkla avalik tualett suveperioodil avatud vaid nädalavahetustel.

Käesoleva aasta mais lõpetas linnavalitsus ennetähtaegselt rendilepingu Spordivarustuse Sihtasutusega, kuna rentnik ei avanud lepingujärgselt ette nähtud ajal avalikku käimlat. Linn andis parklahoone põhimõtteliselt nullrendile nagu ka eelneva rentniku OÜ Kuressaare Jäätise puhul, kes maksis üüri 1 kr/m2. Tänaseks ei ole linn parklahoonesse veel uut rentnikku leidnud.

Abilinnapea Kalle Koov sõnas, et rent on hoonel tõepoolest väike, kuid ilmselt peavad inimesed WC pidamist ülejõu käivaks. Tema sõnul tuleb avaliku tualeti pidamisel arvestada paberite ja pesemisvahendite olemasoluga ning eeldusel, et WC on avatud hommikul 10-st kuni õhtul 19–20-ni, peaks rentnik arvestama ka kahe-kolme töötaja ja nende palgakuluga.
Vajadus pideva parklatualeti järgi olemas

Päris suletud Kitzbergi tänava parkla tualett siiski ei ole. Kalle Koovi sõnul on linna hallatav tualett avatud nädalavahetustel. Kuressaare Linnamajanduse juhataja Urmas Raik sõnas, et linnal on praegu WC-s töötava inimesega sõlmitud ajutine leping ning tualett on nädalavahetustel avatud kell 11–19.
Bussid pargivad Kitzbergi tänava parklas aga ka nädala sees, kui tualett on suletud. Urmas Raik sõnas, et tööjõu puudusel pole linnal võimalik parklahoonesse tööpäevadel inimest leida.

Möödunud neljapäeva ennelõunal ootas linnas ekskursioonilt tulevaid turiste kaks liinibussi. Läti numbrimärgiga bussi juht Guntis Peterlevics sõnas, et tema arvates on veider, miks suurtele bussidele mõeldud parklas WC ei tööta. Peterlevicsi sõnul käisid nende grupi turistid tualetis kas hotellis, kus nad ööbisid, või Kuressaare linnust külastades.

Arensburgi Reisid OÜ tegevjuht Margus Mölderi sõnul pole neile sel aastal turistide poolt küll kaebusi tulnud, kuid avalike tualettide nappus on tema arvates mõningane probleem küll. Mölder tõi näiteks hotellipidajaid, kes on turistidele vastu tulnud ning lubanud oma tualette kasutada. Samas leidis Mölder, et tualettide vähesuse probleem pole Kuressaares täna nii põletav kui paar aastat tagasi.

Täna on Kuressaare kesklinnas avalikud tualetid Raekoja taga ja turul, samuti töötab WC bussijaamas, lossihoovis ning Titerannas.

Print Friendly, PDF & Email