Surnuaiast leitud kassidele otsitakse head kodu

Surnuaiast leitud kassidele otsitakse head kodu

 

Täpselt kolm nädalat tagasi Kudjape surnuaiast leitud kassipojad söövad juba ise ning nende hooldaja on valmis neid heale perenaisele, -mehele loovutama.

“Toitu tuleb neile veel soojendada, aga nad söövad juba ise ning jaanipäeva paiku hakkasid ka liivakastis käima,” ütles kasside praegune hooldaja, kes ei soovinud oma nime lehes avaldada.

9. juunil leiti Kudjape surnuaiast kaks väikest mahajäetud kassipoega, kes inimesi nähes mööda nende jalgu üritasid üles ronida ja haledasti näugusid. Et kasse mitte sinna jätta, otsustas üks naine nad kaasa võtta ning neile omanikud otsida.

“Mu kolleeg viis mind selle naise juurde, kes nad oli leidnud, kasse vaatama,” kirjutas meile praegune perenaine, kelle sõnul olid surnuaiast leitud kassid väga halvas seisundis: silmad mädast kinni, kirpe täis, näljased, alajahtunud, apaatsed. “Viisin nad kõigepealt loomaarsti juurde, kes pesi nende silmad puhtaks, pani kirburohtu ja andis sobiva toidu,” rääkis ta.

Loomaarsti sõnade kohaselt olid kassipojad toona umbes 10 päeva vanad. Sellises vanuses kassid ei söö ega pissi ise. Neid tuli iga paari tunni tagant luti või süstlaga toita ja stimuleerida, et nad saaksid oma häda teha.

Kassipoegi tuleb hoida temperatuuril 38–39 kraadi, sama temperatuuriga peab olema ka nende toit. Külmemat toitu nad ei omasta. Perenaise sõnul toitis ta mõlemat kassipoega iga kolme tunni tagant. Veel paar nädalat tagasi ei olnud naine kindel, kas väikesed loomad ikka jäävad ellu. “Aga neist on imekombel kassid saanud,” ütles naine, kes on ka enne leitud kassipoja elule turgutanud.

Tänaseks on kassid juba aktiivsemad, väga sõbralikud ja tahavad inimesega koos olla.

Seega kui keegi peaks endale soovima väikest seltsilist, helistage telefonil 45 30 218 või evely.aavik@omasaar.ee

Print Friendly, PDF & Email