Ott Tänak Viru rallil neljas (1)

Meistrisarja senine liider, Subaru Impreza WRX STI autoga sõitev Kärla noormees Ott Tänak koos kaardilugeja Raigo MÖlderiga võitis reedel ja laupäeval toimunud Eesti autoralli meistrivõistluste kolmanda etapi, Viru ralli esimesed kaks kiiruskatset ja juhtis rallit avapäeva järel.

Rehvipurunemise tõttu teise päeva algul langesid nad viiendale kohale. Siiski võisteldi lõpuni, parandati oma kohta ühe koha võrra ning lõpetati keeruline ja raske võistlus neljanda kohaga.

“Väike viga maksis meile rängalt kätte, sest roolivarras väändus ära ja pidime peaaegu kaks kiiruskatset kõvera roolivardaga sõitma,” nentis Ott Tänak. “40-sekundilist kaotust oli praeguses tihedas konkurentsis võimatu tasa teha.”

Meistrivõistlusi enne Viru rallit juhtinud Ott Tänakule oli ka täiesti uueks kogemuseks esimesena startida ja “rajapuhastajat” mängida.

“Esimesena startida oli tõepoolest täiesti uus, aga samas väga vajalik kogemus,” tõdes Tänak. “Lahtist kruusa oli palju ja tee seetõttu päris libe. Lihtne igatahes see polnud ja õppisime selle võistlusega väga palju juurde.”
Meistrisarjas hoiab Ott Tänak nüüd teist kohta, sest liidriks tõusis Margus Remmak, saarlane kaotab talle vaid nelja punktiga. Sama palju punkte on ka Margus Murakasel.

Teistest saarlastest olid edukamad N4-klassis teise koha saavutanud Reiko Lempu ja Indrek Jõeäär ning rahvuslikus masinaklassis E11 võitnud Einar Laipaik-Siimo Suvemaa.

Rally.ee/OS

Print Friendly, PDF & Email