Orissaare Horele punkis Rakvere laulupeol

“Selle aasta 7. juuni on eriline Eesti kohalike, üleriigiliste ja ka rahvusvaheliste laulupidude ajaloos, sest esmakordselt kõlab just selles vormis PUNK!” – nii seisis Rakvere linnapea Andres Jaadla üleskutses koorilauljatele. Üleskutsele otsustas jaatavalt vastata ka Horele koor, sest erinevad muusikalised väljakutsed tulevad loomingule ainult kasuks.

Alustasime oma sõitu Muhu valla bussiga laupäeva hommikul ja päev tõotas juba ette tulla pikk, kuid huvitav. Viperusteta Rakveresse jõudnud, oli meil kohe vaja tormata lavale esimesse ühendkooride proovi, mis oli just tuurid üles võtnud. Ühendkooride repertuaaris oli ühtekokku 15 lugu ja kokkulaulmine õnnestus praktiliselt esimese korraga. Laule oli ju ka terve sügistalvise hooaja tublisti õpitud.

Soengud pähe!

Pärast esimest proovi leidsime pisut aega linnapäevadele pilku heita ja peaprooviks ette valmistuda. Ja ette valmistuti väga tõsiselt. Kõigist Rakvere poodidest osteti ära kogu geeli- ja värvilise laki varu ja kes hiljaks jäi, pidi leppima tagasihoidlikuma soenguga. Nii juhtus meiegagi, kuigi aktiivsemad leidsid siiski võimaluse ka oma pungiharjale pisut värvi sättida.

Rongkäiguga laulma

Kokku oli Rakvere vallimäe lavalaudadele kogunenud 71 koori 1700 koorilauljaga. Peaproov lõppenud, alustati otsinguid oma rongkäigukoha leidmiseks. Siinkohal tuli Orissaare koorile appi õnnelik juhus – nimelt seisis meie kõrval busside parklas Vinni koolinoorte buss, kelle koorijuht meid lahkesti sõidule palus ja rongkäigu etteotsa transportis.

Võtsime sisse oma kohad põllumajandusministeeriumi koori järel ja rongkäik läbi Rakvere linna võis alata. Tervitusi jagus nii rahvalt kooridele kui ka vastupidi ja meelestatus oli üleolev, nagu see iga laulupeo puhul olema peabki.

Peokontsert algas kell 20.00 ja koorilauljaid oli tulnud tervitama ka Eesti Vabariigi president Toomas-Hendrik Ilves. Seejärel laususid tervitussõnad Rakvere linnapea Andres Jaadla ning peo idee autor Üllar Saaremäe, kelle kõnele järgnes Rakvere linnamäel punkliikumise monumendi avamine ning laulupeo tule süütamine.

Tule süütamiseks kõlas ülemaailmse punkliikumise hümn “Anarchy In The U.K.” Üllar Saaremäe esituses ning kooride toetusel. Pärast pooleteistunnist laulmist tuli taas rataste alla võtta kodutee ja tagasi koju jõudsime alles kell kolm öösel.

Igal muusikal on oma koht päikese all

Koorilaulja jaoks on iga laulupidu väärikas väljakutse, nii oli ta ka seekord, olgugi et paljud skeptikud julgesid arvata, et see on laulupeotraditsiooni lörtsimine. Osalenuna julgeme öelda, et igal muusikastiilil on koht laulupidude traditsioonis ja annab erilise läbielamise igale koorilauljale.

Jätkuks vaid laulupidude korraldajatel energiat. Sellel päeval kehastusid kõik osavõtnud koorilauljad punkariks ja selles ei ole midagi taunitavat, sest igapäevaelus oleme ju ikka taas need, kes enne punklaulupidu. Peab olema julgust eneses leida ka neid külgi, mida tavaelus ei koge, olgugi et ainult hetkeks.

Aarne Põlluäär
koori president

Print Friendly, PDF & Email