Ühisgümnaasium sõlmib tehnikaülikooliga koostööleppe

Tallinna tehnikaülikool sõlmib enne uue õppeaasta algust, eeloleval esmaspäeval, koostöölepingud kümne Eestimaa gümnaasiumiga.

Lepingupartnerite hulgas on ka Saaremaa ühisgümnaasium, teatas ülikooli regionaalesinduse juhataja Alge Lechtmets Oma Saarele.

Lechtmetsa sõnul on koostöölepingute eesmärgiks õppurite huvi äratamine tehnika-, loodus-, täppis-, majandus- ja juhtimisteaduste vastu ning selles valdkonnas õppimise ja õpetamise taseme tõstmine.

“Kõik teadlikkuse suurendamisele suunatud tegevused ja arendustegevused on määratletud erinevate gümnaasiumide huve arvestades ning neid uuendatakse vastavalt vajadusele õppeaasta jooksul,” märkis ta.

Lechtmets rääkis, et tegelikult on koostöö koolidega toimiv juba pikemat aega ning ka koolid on ise soovi avaldanud koostöölepinguteks, et tegevus oleks koordineeritud.

“Õppeaasta alguses teeme tööplaanid, mille järgi terve õppeaasta saab tegutseda,” sõnas Lechtmets, märkides, et Saaremaa ühisgümnaasiumis on korraldatud tehnoloogiakooli kursusi, koolis on käinud tehnikaülikooli lektorid ning läbi on viidud nii infopäevi kui ka tehtud koostööd Kuressaare kolledžiga.

Print Friendly, PDF & Email