Kirjutavad: Riigi esindaja palk oleneb töö asukohast (1)

Postimees
27.06.2008

Eesti maavanemate sissetulekud erinesid mullu rohkem kui kümme tuhat krooni, selgub majanduslike huvide deklaratsioonidest.

Kui ligi pooled maavanematest teenisid mullu iga kuu 45 000 krooni, siis näiteks Võru maavanem Ülo Tulik on oma palgaks deklareerinud 33 750 krooni.

45 000-kroonist palka saavad neljapäeval avalikustatud deklaratsioonide järgi maavanemad Riho Breivel Ida-Virumaalt, Üllar Vahtramäe Järvamaalt, Neeme Suur Läänemaalt, Urmas Tamm Lääne-Virumaalt, Toomas Kivimägi Pärnumaalt, Toomas Kasemaa Saaremaalt ja Kalle Küttis Viljandimaalt.

Rohkem kui 40 000 krooni teenisid veel Harju maavanem Värner Lootsmann, Hiiu maavanem Hannes Maasel, Tartu maavanem Esta Tamm, Rapla maavanem Tõnis Blank, Jõgeva maavanem Aivar Kokk ja Põlva maavanem Priit Sibul.

Alla 40 000 krooni jäi kahe maavanema kuupalk – Valga maavanema ülesandeid täitev Kalev Härk deklareeris oma teenistuseks 37 500 krooni ja Võru maavanem Ülo Tulik 33 750 krooni.

Pärnu maavanem Toomas Kivimägi nentis, et palkade vahe on ebaõiglane, kuid mitte seetõttu, et see oleks liiga suur, vaid hoopis liiga väike. “Ma arvan, et töömahu ja vastutuse erinevus maakonniti on oluliselt suurem kui palgaerinevus,” märkis ta.

Kivimägi pidas ebaõiglaseks ka seda, et tänavu jaanuaris otsustas regionaalminister maavanemate palgad ühtlustada, muutes minimaalseks näiteks staaži ja lisaülesannete eest makstavate tasude vahed. Nii saab maavanemate palk Kivimägi sõnul nüüd erineda vaid paari tuhande krooni võrra.

Print Friendly, PDF & Email