Saaremaa korstnapühkija sai esimese kutsetunnistuse

Saaremaa korstnapühkija sai esimese kutsetunnistuse

 

Eesti tuletõrjeliit andis enne jaanipäeva välja uued kutsetunnistused esimesele 23 korstnapühkijale, kelle hulgas oli ka Saaremaal tuntud korstnapühkija Madis Mäe (fotol).

Korstnapühkijate uuele kutsestandardile vastavad tunnistused on kinnituseks selle kohta, et korstnapühkija omab piisavalt teadmisi ja kogemust, et ta on pädev oma tööd tegema. Kutsestandardi olemasolu tegi nüüd korstnapühkimise erialaks, varem oli tegemist lihtsalt tööga, mida tehti.

Uue kutsetunnistuse omaniku Madis Mäe sõnul on kutsetunnistus oluline näiteks majaomanikest välismaalastele, keda Saaremaal on mitmeid. “Nemad tahavad vastava kvalifikatsiooniga töölist,” märkis Mäe.

Korstnapühkijatel on ka varasemast kutsetunnistused, kuid nüüdsed uued on tublisti täiendatud. Näiteks peab korstnapühkijal uue kutsestandardi järgi olema keskharidus ning lisaks põhioskustele, mis on seotud korstnate pühkimise, töövahendite, tuleohutusega jms, peab ta oskama anda esmaabi, kasutada arvutit, lugeda projekte ja teha lihtsamaid pottsepatöid.

Kõrgema kategooria korstnapühkijalt nõutakse isegi võõrkeeleoskust.
Praegused korstnapühkijate tunnistused kehtivad, kuni tuleb määrus, millega need kehtivuse kaotavad. See peaks juhtuma 2010. aasta paiku. Pärast seda peab kõigil korstnapühkijatel olema uus kutsetunnistus.

Madis Mäe kinnitas, et ehkki ta on nüüd kutsetunnistuse omanik, ei muutu tema klientide jaoks sellest midagi. “Minu töö kallimaks ei lähe,” ütles ta ja lisas, et ehkki uus kutsestandard vastab Euroopa korstnapühkijate föderatsiooni kvalifikatsiooninõuetele, mis tähendab, et Eesti kutsetunnistusest oleks abi ka Euroopas korstnapühkijana töö saamiseks, tema välismaale tööle ei tüki.

Print Friendly, PDF & Email