Krimi: Politsei tabas suvilavargusi toime pannud mehed

Paar nädalat tagasi tabasid Kuressaare politseijaoskonna kriminaalpolitsei ametnikud kaks meest, kes on 2007. aasta suvest alates toime pannud paarkümmend suvilavargust. Varaste saagiks langesid enamjaolt suvilate uksed ja aknad, mööbliesemed ning suvilatesse paigutatud sanitaartehnika.

Kohtueelset kriminaalmenetlust juhib Lääne ringkonnaprokuratuur, mille pressiesindaja Külli Kivioja ütles Oma Saarele, et menetluse praeguses staadiumis meeste nimesid ja vanust ei avalikustata.

Karistusseadustiku järgi on varguse eest ette nähtud sanktsioon rahaline karistus või kuni viieaastane vangistus.

Vargad viisid kartulivarte purustaja. Ajavahemikus 8.–21. juuni on Kaarma vallas Muratsi külast varastatud armatuurrauda ja kartulivarte purustaja. Kahju on selgitamisel. Politsei on juhtunu uurimiseks alustanud kriminaalmenetlust.

Politsei kontrollis 1200 mootorsõidukijuhti. Jaanipäeva pika nädalavahetuse ajal kontrollis politsei erinevate operatsioonide käigus ligi 1200 mootorsõidukijuhti. Nende hulgas tabati kolm alkoholijoobes roolikeerajat. Pühade ajal toimus 13 liiklusõnnetust, milles kergemaid vigastusi sai üks inimene. Kol-meteistkümnest liiklusõnnetusest neli põhjustas loom.

Vanemkomissar Kaido Vahteri sõnul olid tänavused jaanituled Saare maakonnas rahulikud nagu ka varasematel aastatel. “Mandrilt on Saaremaale pühade ja suuremate ürituste ajal alati rohkem rahvast oodata, kuid õnneks ei ole suurenenud rahvaarv olulisi pahandusi kaasa toonud,” ütles ta.

* * *
25. juunil registreeris politsei kuus väärtegu. Kõik kuus olid liiklusseaduse rikkumised. Kuue seaduserikkuja hulgas oli kolm kiiruseületajat.

Print Friendly, PDF & Email