Võidutuli Ruhnu saarele ei jõudnud

Võidutuli Ruhnu saarele ei jõudnud

VÕIDUTULI VIIDI LAIALI: Vabariigi presidendi poolt maakondadesse saadetud võidutuld jagati Kuressaares omakorda omavalitsuste esindajatele, kes tule laternaga oma kodukohta viisid.

Tallinnas lausvihmas toimunud kaitseväe paraadil presidendi käest saadud ning Andres Kolgi ja Martin Merilo poolt Kuressaarde toodud tuli jõudis kõikidesse Saare maakonna valdadesse peale Ruhnu, kuhu seda viia takistasid halvad ilmaolud.

“Meretagune asi,” konstateeris Saare maavanem Toomas Kasemaa esmaspäevasel võidupühal Kuressaares toimunud kõnekoosolekul fakti, et vaatamata piirivalve poolt presidendile tema Ruhnu visiidi ajal antud lubadusele ei õnnestunud tuld Ruhnu toimetada.

Linnapea päästis ürituse

Omavalitsuste vahel külakorda rändav võidupüha tulejagamise üritus ei möödunud Kuressaares siiski apsakateta.

Väljakuulutatud esimene kõnepidaja, Kuressaare linnavolikogu esimees Toomas Takkis ei viibinud üleüldse kohal, kuna keegi linnavalitsusest polnud teda teavitanud sellest, et ta peab võidupühal tervituskõne pidama. Minutijagu kestnud ebameeldiva vaikushetke järel päästis ürituse linnapea Urve Tiidus, kes tervitas kokkutulnuid Kuressaare linna poolt ning vabandas juhtunu pärast.

“See oli kellegi möödalaskmine,” ütles Toomas Takkis Oma Saarele. “Kuulsin sellest ise ka alles natuke aega tagasi (eile pärastlõunal – toim), et mind oli seal kõnelejana välja kuulutatud,” märkis Takkis. Volikogu esimees lisas, et vajadusel oleks ta kindlasti kohal olnud ja oma kohustuse täitnud.

Ürituse läbi viinud Kuressaare Kultuurivara esindaja Tiiu Villsaare sõnul saab Kultuurivara linnavalitsusest vaid kõnelejate nimekirja ning selle järgi inimestele sõna antaksegi. Villsaare arvates oli see kahetsusväärne, et nüüd, kui üritus Kuressaarde jõudis, midagi säärast juhtus.

Tuldi tõrviku ja kalmuküünlaga

Pärast pidulikke sõnavõtte andsid Andres Kolk ja Martin Merilo võidutuletõrviku üle maavanemale ning pärast selle õnnistamist kirikuõpetaja Anti Toplaane poolt said oma osa tulest kõik kohale tulnud omavalitsuste esindajad.

Kui enamik neist oli tule oma valda viimiseks kaasa võtnud kauni laterna, siis mõne omavalitsuse esindaja oli kohale saabunud näiteks tõrvikuga või siis kalmuküünlaga, et nõnda võidutuli edasi toimetada oma kodukoha jaanitulede läitmiseks.

Print Friendly, PDF & Email