Saare keskraamatukogust on kadunud 4000 raamatut (7)

Saare keskraamatukogust on kadunud 4000 raamatut

 

Saare maakonna keskraamatukogu inventuuri käigus selgus, et 15 aasta jooksul on raamatukogu fondist kadunud ligi 4000 raamatut.

Maakonna keskraamatukogus läbi viidud inventuuri jooksul tuli välja, et tagastamata on jäetud või varastatud 4240 raamatut, ütles keskraamatukogu direktor Anu Vahter. Tema sõnul ei ole arv aga päris täpne, kuna mõnel juhul ei ole lugerid näiteks raamatuid sisse lugenud.

“Seega võib see arv ülevaatamise jooksul ka väiksemaks muutuda,” sõnas Vahter. Ta lisas, et paraku langeb kõige sagedamini varaste ohvriks või jäetakse tagastamata kokandus- ja aiandusraamatuid.

Direktor rääkis, et kuigi raamatukogud peaksid inventuuri tegema iga 10 aasta tagant, ei ole Saare maakonna keskraamatukogus seda tehtud juba 15 aastat. “Viimati tehti keskraamatukogus inventuuri 1993. aastal,” mainis ta, lisades, et põhjuseks oli fondi andmebaasi loomine ja sellesse raamatute sisestamine.

Vahteri andmetel inventeeriti kokku 104 204 raamatueksemplari ja tema hinnangul on naabermaakondade fondid üldiselt sama suured. “Saaremaa raamatufond on üks keskmistest,” märkis ta.

Print Friendly, PDF & Email