Ruhnu uue koolimaja eskiisprojektid said valmis

Ruhnu uue koolimaja eskiisprojektid said valmis

UUE KOOLIMAJA KAVANDID: Nende viie projekti vahel tuleb ruhnlastel valida.

25 õpilasele mõeldud Ruhnu uue koolimaja eskiisprojektide konkursil osaleb viis tööd, mille hulgast valitakse võitja välja tõenäoliselt juuli algul.

Ruhnu vallavanem Aare Sünter ütles Oma Saarele, et eile õhtuks said planšettidel eskiisid rahvamajja üles ning alates sellest reedest kuni järgmise nädala neljapäevani on rahval võimalik neid vaadata.

Sünteri sõnul jäi komisjoni esimesel koosolekul ühise arutluse tulemusena peale kolm tööd, kuid kuna komisjoni liikmetel on n-ö kodutöö veel tegemata, siis võib teiseks koosolekuks selguda hoopis midagi muud.

Ruhnu toodi tööd selleks, et kohalik rahvas saaks eskiisidega tutvuda ning soovi korral ka arvamust avaldada. Ruhnlaste arvamus võetakse kaasa teisele koosolekule, mis toimub juuli esimesel poolel pealinnas, ning ilmselt selgub siis ka konkursi võitja.

Komisjoni kuulub kolm ruhnlast – koolidirektor Ants Pirso, Ruhnu vallavanem Aare Sünter, muuseumidirektor ja lapsevanem ning Ruhnu kooli hoolekogu liige Märt Kapsta –, kaks Ruhnuga lähedalt seotud inimest ja kaks spetsialisti mujalt. Komisjoni on kaasatud ka arhitektid.

Ruhnu vald loodab uue koolimaja ehitusega alustada veel sel aastal. Vallal on koolimaja ehituseks olemas 5,5 miljonit krooni, projekti kogumaksumus võib ulatuda kuni 15 miljoni kroonini.

Koolimaja peaks tulema 25 õpilasele, momendil õpib koolis 10 õpilast. Kooli ehitamisel arvestatakse perspektiiviga, et saarele kolib edaspidi elama rohkem inimesi.

Print Friendly, PDF & Email