Võidutule toovad Saaremaale Andres Kolk ja Martin Merilo

Tänavu toovad võidutule maakondadesse kaitseliitlased ja noored kotkad. Saaremaa tuletoojateks on Andres Kolk ja Martin Merilo.

Nii Kolgale kui Merilole oli tuletoojaks valimine suur üllatus. “Kindlasti on see ühelt poolt austusavaldus, teisalt aga kindlasti suur vastutus,” märkis noorte kotkaste Saaremaa maleva pealik Andres Kolk, kes töötab Kuressaare ametikoolis tehniliste erialade osakonna juhataja ning riigikaitseõpetajana.

Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik kapten Toomas Luik sõnas, et Kolk on olnud aktiivne noortejuht alates 1996. aastast ning kasvatanud selle aja jooksul paljudes noortes meestes isamaalist meelsust.

“Organisatsiooni järjepidevus on väga oluline,” toonitas Luik, lisades, et väiksema tähtsusega ei ole ka fakt, et Kolk on koostanud Kuressaare ametikoolile riigikaitseõpetuse konspekti ja töövihiku. Eelmisel aastal annetati Kolgale ka Kaitseliidu teenetemedali III klassi medal.

Martin Merilo on uhke, et saab Saare maakonda nii tähtsa sündmuse puhul esindada. Noorte kotkaste ridadesse kuulub ta 2004. aastast. “Tulin organisatsiooni vanema venna eeskujul,” märkis 17-aastane Martin, kes praegu lõpetab Kuressaare gümnaasiumi 9. klassi. “Kui mul õnnestub sisse saada gümnaasiumi, plaanin pärast kindlasti edasi õppima minna sõjakooli,” avaldas poiss.

Kaitseliidu Saaremaa maleva noorteinstruktori Heimar Põllu sõnul on Martin olnud alati hoolas, abivalmis ja igati tubli noorkotkas, kes on olnud Vanalinna kooli rühmajuht ning talle on omistatud noorte kotkaste hoolsuspael.

Võidutuli süüdatakse 22. juuni hilisõhtul nii Jüriöö pargis kui ka Tori sõjameeste kirikus ning tuuakse ööseks hoiule Tallinna Kaarli kirikusse.

Võidupüha hommikul ühendatakse tuled ning vabariigi president annab need tuletoojatele üle Tallinnas peetaval võidupüha paraadil. Kuressaares jagatakse tuli valdade esindajatele 23. juunil kell 17 Vabadussõja ausamba juures toimuval kõnekoosolekul.

Print Friendly, PDF & Email