Muusikakool laieneb pööningule ja keldrisse (2)

Muusikakool laieneb pööningule ja keldrisse

LOOTUSRIKAS: Kuressaare muusikakooli direktor Tarmo Berens avaldas lootust, et remondiga alustatakse juba tuleval kevadel.

Samal teemal:
OS 7. november 2007  Raul Vinni “Kuressaare muusikakoolis lokkab niiskus ja hallitus”
OS 14. märts 2008 Raul Vinni “Linn taotleb viisteist miljonit muusikakooli renoveerimiseks”

Vabariigi valitsus kinnitas eile avatud noortekeskuste, teavitamis- ja nõustamiskeskuste ning huvikoolide kaasajastamise investeeringute kava aastaiks 2007–2015, mille raames saab Kuressaare muusikakooli eeltaotlus toetust 15 miljoni krooni ulatuses selleks, et rekonstrueerida hoone ja korrastada õueala.

“Maja läheb totaalsele kordategemisele, n-ö pealaest jalatallani. Suursaavutus on aga see, et muusikakooli hoonesse tuleb kelder ja teine korrus,” võttis Kuressaare muusikakooli direktor Tarmo Berens kokku peamised muudatused.

Töödega alustatakse lähtuvalt eskiisplaanist 2009.–2010. aastal. Muusikakooli direktor avaldas lootust, et remont algab koolis juba järgmise aasta kevadel. See, kuidas, mida ja millal tegema hakatakse, sõltub peamiselt raha laekumisest. Projekti hinnanguline kogumaksumus on 18 607 000 krooni, seega tuleb puuduv summa katta Kuressaare linnal.

Praegu asuvad veetrassi pump ja torustik muusikakooli keldris. Eskiisplaani alusel paigaldatakse veetrass väljapoole maja ning keldrisse sisustatakse löökriistaruum, lindistusstuudio ja ruum, mille nimi on jazzistuudio, aga kuhu ilmselt tuleb bändiruum. Kuna ruum asub keldris, siis saab selle teha võimalikult helikindlaks ja isoleerituks.

Esimese korruse olulisemate muudatustena nimetas Berens treppide ehitamist koridori ning ehitatavat invatualetti, kuhu tuleb ka duširuum. Peamiseks ja tähtsaimaks muutuseks peab ta aga maja ümber rajatavat niiskusetõrjet.

Pööningule, mis siiamaani oli kasutamata, tuleb n-ö kammersaal, kus saab anda väiksemaid kontserte ning kasutada seda harjutusruumina. Samuti ehitatakse pööningule 5–6 klassiruumi ja ruum, mille projektinimi on “kooli avatud klass”, kuhu tuleb kolm eraldi kabinetti harjutamiseks ning puhkenurk neile, kellel on vaja kas bussi oodata või aega parajaks teha.

Avatakse noodikogu, kus õpetajad-õpilased saavad muusikat kuulata ja noote laenutada.

Õuealal rajatakse autodele korralik parkimisplats ja koht, kus oleks võimalik suvel ilusate ilmadega esineda.

Print Friendly, PDF & Email