Eile otsustas Kuressaare linnavolikogu maksta linnavalitsuse liikmetele tulemuspalka ühe kuu ametipalga ulatuses.
Istungit juhtinud Bruno Pao sõnul oli 2007. aasta Kuressaare linnale edukas ning volikogu eestseisus toetas linnavalitsusele tulemuspalga maksmist.
Kommenteerides Kuressaare linna 2007. aasta majandusaasta aruannet, märkis linna finantsnõunik Mai Takkis, et tegemist oli esimese aastaga, mil linnale ei esitatud pärast auditit mitte ühtegi märgukirja.
Kuressaare linnavolikogu revisjonikomisjoni esimees Lea Kuldsepp nentis, et ka revisjonikomisjon hindab läinud aastat positiivseks ning edukaks.
Praegust linna majanduslikku olukorda analüüsides leidis linnapea Urve Tiidus, et kui vaadata näiteks ehituslubade väljaandmist, siis on neid sel aastal välja antud 70 (eelmisel aastal andis Kuressaare linn välja 146 ning tunamullu 179 ehitusluba).
Kuressaare linnas on tänavu algatatud 14 detailplaneeringut, kehtestatud on neid neli, eelmisel aastal algatati detailplaneeringuid 23 ja kehtestati 22. Tulusid on linnakassasse laekunud Tiiduse sõnul 17 protsenti enam kui eelmisel aastal samal ajal.
Kas ja kuidas aitab Kuressaare Linnavalitsus oma linna ettevõtjaid?Näiteks kohvikupidajaid ?Aitavad ju need asutused igati elavdada seltsielu linnas.Kas omanikud peavad üksi kõigega hakkama saama?Kas abi piirdub rendi 70.-kr m2 eest võtmisega +kohustus tasuta tööd teha nende platside koristamisel.?Küsida võiks palju-esitaks selle ühe lausega-kas ja kuidas aitab Kuressaare oma linna eraettevõtjaid?
Aga linnarahvas, tänu kellele elu paremaks läinud on ja linnale makse juurde tuleb? Samas tänase majandussurutise ootuses on küll kuidagi pillamise moodi. Küsida tahaks veel linnavalitsuse altminekuga Saaremaa Ooperipäevadele raha eraldades, kas revisjonikomisjon selles suhtes midagi ei märganud? Või revisjonikomisjon poliitilisi otsuseid ja rahakulutusi ei hindagi?