Kohtus: Valeandmete esitamine tõi kriminaalkaristuse

Kohus karistas meest, kes valeandmeid esitades taotles uut juhiluba.

Eelmise aasta märtsis läks Margo Kask Eesti riiklikusse autoregistrikeskusesse (edaspidi ARK) ja soovis saada uut juhiluba, tuues põhjenduseks, et kaotas Tallinnas oma eelmise juhiloa ära. Mullu märtsis ARK talle uue loa ka väljastas.

Kuid käesoleva aasta 30. jaanuaril saabus Eesti justiitsministeeriumist ARK-sse Margo Kase esimene juhiluba, mis oli kinni peetud Poolas purjuspäi autojuhtimise eest.

Kohus mõistis Margo Kase ametliku dokumendi saamiseks teadvalt ametiasutusele valeandmete esitamises süüdi ja määras talle rahalise karistuse 9810 krooni. Lisaks tuleb tal tasuda sunniraha 6525 krooni ning riigi õigusabiga seonduvad kulud.

Pudelikangelasele määrati rahatrahv. Kohus mõistis teise inimese löömise eest süüdi Marek Letneri ja määras talle 7500 kroonise rahalise karistuse. Lisaks tuleb tal tasuda 6525 krooni sunniraha ja kaitsjatasu.

Letnerit süüdistati selles, et ta 2007. aastal ööl vastu 14. aprilli lõi Kuressaares Hariduse tänava maja hoovis tühja klaaspudeliga kaaslast peapiirkonda, tekitades teisele füüsilist valu.

Print Friendly, PDF & Email