Taevas, maa ja põrgu kolmel korral sel suvel Kaarma maalinnal

Kaarma maalinnal etendub sel suvel kolmel korral Tõnis Kipperi instseneering A. H. Tammsaare romaanist “Põrgupõhja uus Vanapagan”. Vabaõhulavastust saab jälgida 5. juulil, 2. ja 19. augustil.

“Kaarma vallavanem Ülo Vevers pakkus juba eelmine aasta, et võiks teha midagi Kaarma maalinnal,” rääkis lavastaja Tõnis Kipper idee sünnist. Kaarma maalinnaga seotud legende ei tulnud Kipperil meelde ning spetsiaalselt selle jaoks kirjutamine jääb lavastaja sõnul tulevikku.

“Päris “Tasujat” või “Vesse poega” lavastama hakata oleks ka üsna keeruline, kuna see eeldab hobuseid, rüütleid ja kostüüme. Kahe hobusega mängu ju ei tee,” arutles Kipper. Loomulik valik oligi “Põrgupõhja uus Vanapagan”. Tubane versioon Tammsaare romaanist on etendunud Kuressaare Linnateatris 2002. aastal. “Ma ei väsi kordamast, et see on äärmiselt päevakajaline,” kinnitas Kipper.

“Vabas õhus suure platsi peal peab olema vaatemängulisust,” arvas Kipper ning lubas, et etenduses tuleb suitsu ja tuld. “Kui tegemist on taeva, maa ja põrguga, on ju selleks põhjust küll ja küll,” märkis ta ja lisas, et päris kõike maha siiski ei põletata.

Vanapagana rollis astub üles Paul Aav, Peetruseks kehastub Urmas Lehtsalu, Kaval-Antsu mängib Hiljar Koppel ning Juula osas on Merike Meriloo. Kunstnikutöö teeb ära Kustav-Agu Püüman ja liikumise eest seisab hea Virge Varilepp.

Print Friendly, PDF & Email