Politsei saab taas tellida Kuressaare haiglast roolijoodikutele vereanalüüse

Eilsest alates võib joobekahtlusega liiklusrikkuja, kes oma joobeseisundi vaidlustab, saata taas Kuressaare haiglasse vereproovi andma, sest sihtasutus Kuressaare Haigla sõlmis vastavasisulise lepingu Eesti kohtumeditsiini instituudi, Lääne politseiprefektuuri ning Eesti Postiga.

“On tõsi, et Kuressaare haiglal ei ole akrediteeritud laborit etanoolisisalduse mõõtmiseks veres,” tõdes haigla juht Viktor Sarapuu. Tema sõnul on aga lahendus see, kui vereproovi saab võtta haiglas ning saata see siis Eesti Posti kullerteenusega Tallinnasse kohtumeditsiini instituudi laborisse analüüsiks.

“Sealt tuleb vastus meile ning kui see osutub positiivseks ehk siis inimese veres leidub alkoholi, tuleb tal umbes 1000-kroonine ekspertiis ka kinni maksta,” lisas Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissar Aare Allik.

Nii Allikule kui Sarapuule teeb rõõmu, et roolijoodikud ei saa sõita ringi teadmisega, et nagunii nendelt keegi vereproovi võtta ei või. “Asi toimib nüüd nii nagu peab, on olemas akrediteeritud laboratoorium, kust saab kindlasti ka aktsepteeritud vastuse,” märkis Kuressaare politseijuht.

Print Friendly, PDF & Email