SÜG-i Kratid käisid laululaagris ja laulupeol

SÜG-i Kratid käisid laululaagris ja laulupeol

LAUL JA SPORT TEEVAD MEELE RÕÕMSAKS: Saaremaa ühisgümnaasiumi Kratid leidsid, et tore oli koos laulda ja sportida.

Eesti Meestelaulu Seltsi kaheksas üle-eestiline poistekooride laulu- ja spordilaager leidis sel aastal 12.–14. juunini aset meie kodulinnas, Kuressaare gümnaasiumis ja selle ümbruses. Laagris osales 39 poistekoori ligikaudu 800 laulupoisiga üle kogu Eesti, neist Saaremaalt kaks – Saaremaa Poistekoor ja Saaremaa ühisgümnaasiumi poistekoor Kratid.

Laager avati neljapäeval kella kolme paiku lippude heiskamise ja kõnega. Iga koori hooaja parimale laulupoisile kingiti Eesti Meestelaulu Seltsi logoga särk. Krattidest pidasime parimaks lauljaks 6. klassi noormeest Alar Truud. Laagri avamise järel läksid pooled koorid lauluproovi ja pooled sportima.

Lauluproovid ja sportimine toimusidki vaheldumisi. Kõigepealt oli teatevõistlus, milles tuli saalihokikepiga kummipalli enda ees lüüa. Seejärel algas jalgpall, noorematele ja vanematele poistele eraldi. Veel võisteldi rahvastepallis, paariskorvpallis, nooleviskes ja orienteerumises. Samuti saime käia ujulas ujumas, pingpongi mängida ja kätt suruda.

Neljapäeva õhtul kohtusime professor Ülo Vooglaiuga, kelle jututeemaks oli oma mina leidmine, ja reedel Erki Noolega, kes rääkis sportlaseks saamisest ja olümpiamängudest. Reede õhtul astuti kooride isetegevuslikul esinemisel üles omaloominguliste kavadega, millest nii mõnigi oli päris naljakas.

Kõigis tegemistes peeti ka kooridevahelist võistlust, milles Kratid saavutasid kokkuvõttes 39 koori seas 11. koha. Oleme väga rahul.
Kuigi oleme kohalikud, magasime telkides, sest mis on õige laager ilma telkimiseta. Õnneks soosis meid ka ilm, aga ainult vähesed peale meie ööbisid veel koolimajast väljas.

Laupäeva hommikul suundusime pärast telkide ja muu kraami pakkimist lossihoovi laulupeo peaproovile. Juba peaproovi ajal sadas vihma, mis ei lõppenud ka kontserdi ajal. Kui peaproov lõppes, olime juba üsna märjad.

Need, kes soovisid, läksid koju sooja, kuna rongkäiguni oli veel aega. Siimu vanemad aga üllatasid külmunud ja läbimärgi laulupoisse kuuma kakaoga!
Rongkäik, mis liikus lossihoovi, algas kell kuusteist. Seal marssisid peale poistekooride veel meeskoorid ja noorte meeste koorid. Hoolimata tihedast vihmasajust kujunes sellest ikkagi tore laulupäev.

Magnus Kaldjärv
SÜG-i laulupoiss 5. klassist

Print Friendly, PDF & Email