Jõekalda ja Margna panid saarlased telesaates toorest räime närima (7)

Jõekalda ja Margna panid saarlased telesaates toorest räime närima

5000-KROONISED KALAD: Telesaate salvestusel räimede suuga ühest kastist teise tõstmise võitnud Kristo sai võidu eest 5000 krooni ja kindlasti natuke kuulsust.

Telesaate “Kaks kanget” Kuressaare salvestusel pidid osalejad muuhulgas kohalikul turul seitse kilo toorest räime ühes kastist teise tõstma. Suuga. Leheloo saamise eesmärgil pidi saatest osa võtma ka Oma Saare ajakirjanik, võisteldes Teet Margna eest.

“Ma tunnen heameelt, et ma ei pea ise hakkama mässama,” ütles naerdes üks saatejuhte Kristjan Jõekalda, kes talvehooajal lõbustas telepublikut saates “Eesti vs Jõekalda”.

Räimesilm libises kurku

Seekord seisavad turuplatsil kaks meest ja seitse kilo räime. Kaamerad ja naerusuised pealtvaatajad ümber. Teet Margna annab stardikäskluse ja läheb lahti. Klaasistunud silmadega räimed tuleb hammaste vahele haarata ja ühest kastist teise tõsta. Alguses proovid vaikselt näksida, et maitset tunda ei oleks. See on vastik, eriti kui ise absoluutselt kala ei söö.

Mida aeg edasi, seda hoogsamalt läheb, juba vajuvad hambad räime sisse. Kõige tipuks tunned, kuidas kalasilm hammaste vahelt kurku lupsatab. Konkurent samal ajal haukab räimesid lausa kahekaupa ja võidab.

Ajakirjanikust kaotajal jääb kasti paarkümmend räime. Viis tuhat krooni läheb konkurent Kristole, kuid Kristjan Jõekalda pakub, et lehetoimetus võiks lohutuseks endale võtta allesjäänud räimed ja üllatusena lugejatele laupäevase lehe vahele panna.

Mehed paati ja naine masti

“Kaks kanget” saate formaat näeb ette, et nii Margna kui ka Jõekalda peavad leidma tänavalt inimese, kes on nõus omavahel võistlema. Võitja saab 5000 krooni. Alad on omapärased ning kohati üsna ekstreemsed.

Saaremaal filmitud kuue klipi sekka mahtus lisaks räimede tõstmisele näiteks ka naise masti tõmbamine, sukeldumine, paadivedamine. Jõekalda sõnul oli eelkirjeldatud räimevõistlus Saaremaal salvestatutest kõige n-ö “rõvedam”. Mehed tunnistavad, et nii mõnegi võistluse puhul on snitti võetud saatest “Hirmu faktor”, kus osalejad on pidanud sööma näiteks tooreid loomaajusid, roiskunud liha, madusid või putukaid.

Teet Margna tunnistas, et tema oleks võimeline “Kahe kange” saates toimuvad võistlused enamikus ise kaasa tegema. “Siiamaani tehtud ülesannetest, olen mõelnud, et ainus, mida ma ei suudaks teha, see, kus tuli lambasilmasid süüa,” ütles Margna.

Raha pole oluline

Mõlemad saatejuhid kinnitavad, et nende kogemus on näidanud, et saates osalevatele “inimestele tänavalt” ei ole raha võitmine olulisim, vaid suuremat rolli mängib just hasart ja tahe end proovile panna. Raha tuleb võitjale boonusena.

“Võistluste puhul on ju see, et ikka tahad võita. Iga inimene tahab võita. Ei ole nii, et teen lõdvalt,” räägib Kristjan Jõekalda ja tunnistab, et talvistes saadetes ei olnud väga mõnus kaotada.

“Olgem ausad, ma ei ole nüüd just kõige sportlikum inimene Eesti vabariigis ja selle tõttu pidin ma igasugu spordiülesannetes kaotusvalu alla neelama,” ütles Jõekalda.

Samas kinnitavad mõlemad saatejuhid, et tänavalt võistlusalteid inimesi raske leida ei ole. “Inimeste leidmisega pole probleeme. Küsimus on, kas esimene, kellega rääkima lähen, tuleb või tuleb kolmas,” kinnitas Margna.
Kokku püüavad Margna ja Jõekalda Eesti erinevates paikades inimesi 35 saate tarbeks. Igasse saatesse mahub kaks võistlust.

Print Friendly, PDF & Email