Kuressaare–Tallinn lennuliini tahab teenindada kaks firmat (6)

Saare maavalitsuse riigihankest Kuressaare–Tallinn lennuliini teenindaja leidmiseks huvitus kaks ettevõtet – praegu regulaarliini teenindav Avies ning Estonian Air.

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja kohusetäitja Mika Männik kinnitas Oma Saarele, et läbirääkimised maavalitsuse ja ettevõtete vahel saavad alata kohe, kui komisjoniliikmed on osalejad kinnitanud. Ta loodab dialoogi kutsed kätte anda neljapäeval.

Saare maavalitsus kuulutas hanke välja 1. mail ning kasutas Kuressaare–Tallinn regulaarliinide teenindaja leidmiseks võistleva dialoogi hankemenetlust. Vastavalt hanke kriteeriumidele peavad osalevad firmad pakkuma lahendusi lennuki suuruse, graafiku tiheduse jne kohta.

Hankedokumentidest lähtuvalt peab võitja korraldama reisijatevedu vähemalt 17-kohalise lennukiga ajavahemikul 1. oktoober 2008 kuni 30. september 2013. Kuressaare ja Tallinna vaheline lennuühendus peab toimuma vähemalt kuuel päeval nädalas ja kuni kaks korda päevas.

Praegu regulaarliini teenindav lennufirma Avies kasutab liinil 18-kohalist lennukit. Lennud toimuvad kuus korda nädalas ja kaks korda päevas, v.a pühapäeval, mil toimub vaid üks reis.

Saare maavanem Toomas Kasemaa on öelnud, et lennureiside arv Tallinna ja Kuressaare vahel võib rahapuudusel väheneda, kuid kasutusele võidakse võtta suurem lennuk.

“See tuleb kõik dialoogi käigus välja,” kommenteeris Männik, kes ei tahtnud eile ennustada, kui tihti lennuk pealinna suunas lendama hakkab. Ta märkis vaid, et kütusehind on hüppeliselt tõusnud ja lõplik valik tehakse firmade pakutud võimalike lahenduste hulgast, mis peavad jääma teatud eelarve piiridesse.

Print Friendly, PDF & Email