Pihtla vald otsib ikka Kõljala hooldekodule kosilast (3)

Pihtla vald otsib ikka Kõljala hooldekodule kosilast

OOTAB KOSILAST: Vana klubihoone Kõljalas ootab jätkuvalt huvilisi, kes tahaksid kas koos vallaga või siis üksi rajada sinna hooldekodu.

Läinud nädalal andis Pihtla vallavolikogus vallavanem Tõnu Hütt vallavolinikele informatsiooni asjade seisu kohta hooldekodu rajamise kohta Kõljalas. “Sihtasutuse saaksime teha kohe, see raha on valla eelarves olemas, kuid muus osas oleme praegu tühjade pihkudega,” selgitas Hütt valitsevat seisu.

Vallavanema sõnul on ta probleemiga tegelenud ning suhelnud lisaks Saaremaa omavalitsustele, kes praeguseks “ei” öelnud, ka võimalike “kosilastega” mandril. “RAS Hoolekandeteenuse juhatus on suhtunud meie ettevõtmisse väga positiivselt, kuid nõukogu on olnud kahtleval seisukohal,” rääkis Tõnu Hütt, kelle sõnul tahab RAS Hoolekandeteenus enne paika saada praegu Saaremaal olevate hooldekodude struktuurid.

“Nad ei ole veel teinud meie suhtes ühest otsust, kuid on lubanud sidet hoida,” kinnitas vallavanem.

Ka osaühing Mulgi Häärber on Hüti sõnul Kõljala vastu huvi tundnud. “Tegemist on praegu Hallistes hooldekodu rajava firmaga,” tutvustas Hütt. OÜ Mulgi Häärber juhatuse esimees Sirli Vadi kinnitas, et pärast jaanipäeva on neil tõesti plaanis tulla Saaremaale Kõljala maja vaatama, kuid siiani on vallavanemaga räägitud vaid ideetasandil.

Tegelikult on Pihtla vald andnud Kõljala hooldekodu ehitamiseks välja ehitusloa aktsiaseltsile Brick. Firma oleks juba alustanud ka ehitustöödega, kui maikuu istungil poleks Valjala vallavolikogu öelnud “ei” kampalöömisele hooldekodu ehitamisel. “Oleme pakkunud ehitusfirmale, et hakaku nemad ka pärast hooldekodus majandama, kuid seda ei ole nad soovinud,” sõnas Hütt.

Valgamaal tegutsev AS Brick on avaldanud soovi hoone üles ehitada ning valmis ootama 20 aastat, mil investeeringud ennast tasa teenivad. Esialgsete plaanide kohaselt oleks Kõljala hooldekodu valmis saanud tuleva aasta kevadel.

Projekti järgi oleks tegemist 60-kohalise hooldekoduga, kus enamik tubadest on ühekohalised, lisaks on majja plaanitud rajada söögi- ja koosolemise saal ning ruum külaliste vastuvõtmiseks.

Hütt ütles, et ka siis, kui hooldekodu läheks täielikult kellegi teise majandada, oleks vallal sellest siiski suur kasu – lisaks hooldekodu kohtadele, mida vajavad ka Pihtla valla vanurid, saaksid tööd need vallainimesed, kes praegu käivad ametis teistes hooldekodudes. Väiksema tähtsusega ei ole vallavanema arvates ka fakt, et korda saaks üks praegu räämas seisev maja.

Print Friendly, PDF & Email