Miinuskraadid tegid Laimjala vallas kartulile ära (1)

Ööl vastu reedet tegid ootamatult tulnud külmakraadid Laimjala valla põldudel palju pahandust – miinus kahe kraadine külm näpistas kartuli- ja peedipealseid ning võttis ära jorjenid.

“See oli täiesti ootamatu, kui hommikul olid kartulipealsed pruunid – mida ei võtnud kuiv, selle tegi nüüd külm ära, mu jorjenid olid ka täiesti longus,” rääkis Laimjala valla Käo küla Kuku talu perenaine Raili Nõgu, kes ei mäleta, et tema paarikümneaastase põllupidamise ajal midagi sellist oleks juhtunud.

“Lapsepõlvest on küll meeles pilt sireliõitest keset lund, aga rohkem midagi sellist pole küll olnud, mõnel aastal on ainult tomatipealsed natuke näpistada saanud,” sõnas Nõgu.

Siiski on Kuku talu perenaine optimistlik ning lubas peatselt kõbla kätte võtta ja kartulivagude vahele toimetama minna – ega siis lootust tohi kaotada. “Mullale peab ikka õhku andma, ehk ikka midagi ka kasvama hakkab,” lootis Nõgu.

Ridala külas elav Piret Ots ütles, et temal endal on pisike põllulapp, kus ikka ka mõned kartulipealsed külmaga pruuniks olid tõmbunud.
“Aga Pahavalla külas võttis külm ära ikka terved kartulipõllud, osal juba pealsed õitsesid, täiesti must maa on järel,” teadis naine rääkida.

Print Friendly, PDF & Email