Ristluslaeva meeskonnaliige eksis metsa ära

Pühapäeval läks Saaremaa Sadamas peatunud ristluslaevalt kaduma meeskonnaliige, kes leituna hiljem laevale järele toimetati.

Ristluslaeva Alexander von Humboldt spaa-osas töötav 26-aastane sakslanna otsustas minna maale puhkama ja jalutama, kuid eksis ära. Naise otsingud algasid poole nelja ajal ja lõppesid kaheksa paiku õhtul.

Politsei infojuhi Kristi Mägi sõnul teatas naine oma eksimisest politseisse kell 15.25. Kuna ta ei osanud selgitada oma täpset asukohta, asusid teda otsima sadamatöötajad, piirivalvurid ja politsei.

“Eksinu pidas politseiga sidet, kuid ta telefoni aku sai tühjaks ja side katkes,” rääkis Mägi. Seejärel otsis politsei naist sealtkandist, kus ta viimati olnud oli. Naine oskas öelda, et ta on sildi juures, millel kirjas, et Kuressaarde on 45 km. Kui politsei sadamasse jõudis, oli naine juba sadamasse jõudnud.

Sadama ülevaataja Jüri Grišin sõnul oli naine läinud üle Mustjala tee teisele poole. Kaheksa kilomeetrit sadamast eemal oli ta peatanud auto ja lasknud end sadamasse sõidutada.

AS-i Tallinna Sadam Saaremaa Sadama projektijuhi Peeter Palu sõnul laev ühegi meeskonnaliikme järele ei oota. Kell 18 väljunud laevale saadeti eksinud meeskonnaliige hilem Helsingisse laevale järele.

Print Friendly, PDF & Email