Selgunud on parimad noored poeedid

Eile Aavikute majamuuseumi aias luulekonkursi “Noored poeedid 2008” lõpetamisel tõsteti esile paremaid noori luuletajaid.

Kuni 11-aastaste vanuserühmas valis žürii parimana välja Salme põhikooli õpilase Karin Kreegi luuletuse. Teist ja kolmandat kohta jagasid Teele Tilts ja Eerik Poopuu, samuti Salme põhikooli õpilased. Mikk Kärner Tornimäe põhikoolist sai žürii eripreemia.

12–15-aastaste vanuserühmas pälvis esikoha Gerda-Liis Palmiste Kaarma põhikoolist, teine ja kolmas koht kuulusid Tornimäe põhikooli tüdrukutele Katre Adramehele ja Monika Turbale.

Vanuserühmas 16- aastased ja vanemad saavutas esikoha Kaisa Kuusk, teise koha Robert Vahter Orissaare gümnaasiumist ja kolmanda Mona-Theresa Võlma Leisi keskkoolist. Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilasele Heli Arnusele kuulus žürii eripreemia.

Sel aastal laekus luulet noorimas vanuseklassis 35 lapselt, kuid keskmises vanuseklassis oli osavõtjaid oodatuist vähem – kui mullu olid ka keskmikud aktiivsed, siis tänavu oli osavõtjaid vaid kolm.

Ühtekokku laekus tekste 43 autorilt. Sealhulgas ka mõnelt pensionärilt, sest nagu Aare Martinson Kuressaare noorte huvikeskusest korduvalt rõhutas, võisid luulet saata kõik, kes tundsid, et on alles oma poeeditee alguses ja seda maailma avastamas.

“Hinnati originaalsust, sisukust ja teemakohasust,” selgitas Martinson. Konkurentsist välja jäid luuletused, mis ei vastanud teemale.
Žürii koosseisu kuulusid peale huvikeskuse inimeste Anna Martinson noorte esindajana ning poetessid Enda Naaber ja Almi Tugev.

Noorte huvikeskus jagas luulevõistlusest osavõtnuile ja nende juhendajaile kätte vihud, kus sees parimad konkursile laekunud tööd. Ka kõigi konkursiaastate parimaid töid sisaldava raamatu plaani ei ole veel maha maetud.

Luulekonkurss “Noored poeedid”, kuhu oodati luulekatsetusi teemal “Olen osake loodusest”, toimus Kuressaare noorte huvikeskuse korraldusel juba kuuendat aastat.

Print Friendly, PDF & Email