Juhtkiri: 24 võimalikku medalit

Juhtkiri: 24 võimalikku medalit

 

Kooliaasta lõpp on kõige ärevam neile, kel gümnaasium või keskkool seljataha jäämas. Ja eksamite aeg oma pingetega, sest tulemusest sõltub edasipääs oma unistustes valitud alale.

Medal on kindlalt väljateenitud privileeg mitme maineka kõrgkooli uksele koputamiseks. Üha enam levitatakse sõnumit, et medali ettenäitajal pole kõrgkooli sissesaamisel vaja end täiendavalt tõestada.

Medalit ei anta niisama ühestki keskharidust andvast koolist. Medalisaaja on kahtlemata tasemel, sest riigieksamid tuleb kõigil teha võrdsetel alustel. Müüdid eliitkoolis saadavast paremast haridusest ei pea nende õpilaste puhul paika.

Head tulemused on tasu tehtud töö eest. Tulemustelt on saarlased aga tegijad nii Eestis kui kaugemalgi. Tasub vaid meenutada lõppeva õppeaasta positiivseid uudiseid koolidest.

Parimad tulemused aineolümpiaadidelt, isetegevuskonkurssidelt, spordivõistlustelt, õpilasteatrite kokkusaamistelt, tantsuvõistlustelt, tunnustused õpilaste teadustööde konkurssidelt. Suur hulk kõigi nende saavutuste autorite nimedest kattuvad medalisaajate nimedega.

Saarlastel on, millega uhkustada. Jääb vaid soovida, et kõik 24 medalit ka omaniku leiavad.

Print Friendly, PDF & Email