Kohtus: Kohus karistas liiklusõnnetuse põhjustajat

Eile mõistis kohus kuus kuud vangistust tingimisi 18-kuulise katseajaga 36-aastasele Gennole, keda süüdistati selles, et ta eelmise aasta augustis ei andnud Pöide vallas kõrvalteega ristuval peateel teed teisele sõiduautole. Kokkupõrke tagajärjel said raskeid tervisekahjustusi Genno juhitud autos kaasreisijatena viibinud naine ja tüdruk. Genno oli õnnetuse ajal kaine ja on varem kriminaalkorras karistamata.

Lisakaristusena võeti temalt kolmeks kuuks ära mootorsõiduki juhtimise õigus ning tal tuleb tasuda menetluskulud – 6525 krooni sunniraha ja asjas teostatud kohtuarstlike ekspertiiside tasud (kokku 11 475 krooni).

Peksjad said karistada. Eile karistas kohus kolme noormeest, kes tekitasid eelmisel aastal kahele mehele kehavigastusi.

Süüdistuse kohaselt tungisid Janek (25), Ainar (23) ja Heiko (23) mullu novembris Kuressaares avalikus kohas kallale kahele võõrale mehele, pekstes neid pea ja keha piirkonda.

Ühte maas lamavat kannatanut löödi klaaspudeliga pea piirkonda, tekitades talle tervisekahjustuse. Kõiki kolme kalletungijat on varem kriminaalkorras karistatud.

Janekile määras kohus karistuseks ühe aasta vangistust, seda tingimisi kahe aasta ja kuuekuulise käitumiskontrolliga katseajaga, Ainarile jäi karistuseks kaheksa kuud vangistust tingimisi kaheaastase käitumiskontrolliga katseajaga ning Heikole määras kohus rahalise karistuse 10 000 krooni.

Lisaks mõisteti kõigilt välja menetluskulud. Tsiviilhagisid kriminaalasja raames ei esitatud.

Print Friendly, PDF & Email