Kohtus: Mobiilivargal pandi kohtusaalis käed raudu (3)

Eile võeti Kuressaare kohtumaja saalis vahi alla 23-aastane Marti Randoja, keda süüdistati mobiiltelefoni varguses. Mobiilivarguse pärast kohtupinki sattunud mehel tuleb koos eelmiste kuritegude eest saadud karistustega trellide taga olla üle kolme aasta.

Süüdistuse kohaselt varastas Randoja käesoleva aasta aprillis Kuressaare ametiasutuse lukustamata kabinetist mobiiltelefoni koos kõnekaardiga, tekitades omanikule kahju 1150 krooni.

Eile kuulutas kohtunik Kristel Pedassaar välja otsuse, mille kohaselt Randoja tunnistati varguses süüdi, ning kohus mõistis talle karistuseks neli kuud vangistust.

Varem viiel korral kriminaalkorras ning 21 korral väärteokorras karistatud Randoja pani uue kuriteo toime eelmise karistuse katseajal, ning kohus otsustas pöörata täitmisele talle eelmise kohtuotsusega mõistetud karistuse. Seega tuleb Randojal vangis veeta kolm aastat kaks kuud ja 20 päeva ning lisaks vangistusele tuleb tal tasuda menetlusega seonduvad kulud.

Mullu juuni alguses oli Randoja kohtu all selle eest, et ta purjus olles tungis koos kaaslastega Saaremaa ühisgümnaasiumi tundi, sõimas ja hirmutas õpilasi ning tungis ühele kallale. Samuti on ta süüdi tunnistatud kelmuses, kuna võttis võõra nime all esinedes sms-laenu.

Kuna kohtul tekkis eile kahtlus, et Randoja võib jätkata kuritegude toimepanemist, otsustati ta kohe kohtusaalis vahi alla võtta.

Ebaseaduslik relva omamine tõi vanglakaristuse. Eile karistas kohus 56-aastast Raimot neljakuulise vangistusega tingimisi 18-kuulise katseajaga selle eest, et ta hoidis alates 2000. aastast ilma relvaloata ebaseaduslikult oma elukohas sileraudset jahipüssi, selle padruneid ja padrunikomponente.

Raimot ei ole varem kriminaal- ega väärteokorras karistatud. Lisaks tingimisi vanglakaristusele tuleb tal tasuda menetluskulu 6525 krooni.

Print Friendly, PDF & Email