Juhtkiri: Väiketootmise uus löök? (6)

Juhtkiri: Väiketootmise uus löök?

 

Ei möödu päevagi, kui me ei kuuleks, kuidas maal elu kokku variseb. Külades oodatakse hirmuga teadet veel ühe bussiliini ärakaotamisest. Kes järjekordselt sunnismaiseks peab jääma?

Selle taustal tundub teade, et väiketootjatelt lõpetatakse piima kokkuostmine, viimase löögina. Kaugemale tööle sõita pole võimalik, kodukandis töökohti pole ja viimanegi võimalus enda ja oma pere toitmiseks kaob. Piim jääb küll endale, ent ainuüksi piimast pere söönuks ei saa, majapidamine püsti ei seisa. Mis muud kui sarvikud masinale ja vorstiks!

Siinkohal ei saa süüdistada piimatööstust, kes on sunnitud taolisi otsuseid vastu võtma. Iga päevaga üha kallinev kütus ja surve valmistoodangu hinnale teeb oma töö. Veidi küüniline on aga pakkumine talunikele hakata kasvatama lambaid, mida väiketootjal pole samuti kuhugi turustada.

Naturaalmajandus ausse! Oma piim, liha, vill kodust. Juurikad ja leivavili samuti. Ehk tekivad ka harjuskid, kes niiti-nõela, soola ja tikke pakkumas käivad. Vikatid ja kirved peaks talumees kodus valmis taguma.

Print Friendly, PDF & Email