Krimi: Kodanik peatas hullult purjus naisautojuhi (2)

30. mail pidas kodanik Kuressaares Heina ja Aia tänava nurgal kinni sõiduauto, mille roolis oli raskes joobes 42-aastane naine, kel oli juba kehtiv karistus samalaadse teo eest. Naisterahvas toimetati kainenema. Politsei on juhtunu uurimiseks alustanud kriminaalmenetlust.

Politsei tabas napsutanud rollerijuhi. 31. mail kell 22.45 sai politsei teate, et Kihelkonna ringteelt sõidab linna poole purjus rollerijuht. Patrull tabas joobnud juhi ja toimetas kainenema.

Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissari Aare Alliku sõnul tuleks neid tublisid kodanikke esile tõsta, kes aitasid kahel korral kinni pidada joobnud sõidukijuhid.

Kolm õnnetust metsloomadega. Nädalavahetusel juhtus kolm liiklusõnnetust, mille põhjustajaks olid metsloomad. Kahel juhul jäi auto ette metskits, ühel põder. Aare Alliku sõnul inimesed õnnetustes vigastada ei saanud, kuid metsloomad hukkusid.

Varastati mobiiltelefon ja kalavõrgud. 30. mail varastati Kuressaares Pargi tänavalt mobiiltelefon Samsung. Kahju on selgitamisel.
Samal päeval varastati Mustjala vallas Ninase külast kalavõrke. Kahju on selgitamisel.
Politsei alustas mõlema juhtumi puhul kriminaalmenetlust.

Kainenema viidi 19 inimest. Nädalavahetusel registreeriti 30 väärtegu, neist 17 liiklusseaduse rikkumised. 30 seaduserikkuja hulgas oli kaks juhtimisõiguseta juhti ja neli kiiruseületajat. Kainenema toimetati 19 inimest. Aare Alliku sõnul on tavaliselt kainenema toimetatud umbes kaheksa inimest. “See arv näitab, et suvi on täies jõus,” märkis Allik.

Muhus põles kadastik. Pühapäeva õhtul põles Muhus Pädastes 50 ruutmeetri ulatuses roostikku ja kadastikku. Päästekeskuse pressiesindaja Sirle Mati sõnul kustutasid põlengu kohalikud elanikud ning päästjad kastsid põlenud ala üle.

Sirle Matt tuletab inimestele meelde, et metsas ei ole lubatud teha lõket ega grillida. Kui üldse, siis võib seda teha vaid spetsiaalsetes kohtades, mis on tuletegemiseks ette nähtud, ütles ta.

Maasturijuht läks ise politseisse. Reedel pöördus ise Kuressaare politseijaoskonda autojuht, kes neljapäeval Torni tänava ülekäigurajal poisile otsa sõitis. Jalgrattal ülekäigurada läbinud 10-aastane poiss vigastada ei saanud.

“Kummalgi poolel pretensioone ei ole,” ütles pressiesindaja Kristi Mägi, rõhutades, et ülekäigurada ületades tuleb rattalt maha tulla ja seda käekõrval lükata.

Print Friendly, PDF & Email