Kreeka laeva juures tehakse uurimistöid

Kreeka laeva juures tehakse uurimistöid

KÕIK ON VEEL LAHTINE: Kuigi tehnika on laeva juurde juba kohale toodud, ei teata veel siiamaani, kas laevavrakki hakatakse utiliseerima või mitte.

Saarlaste seas “Kreeka laeva” nime saanud kaubalaeva Volare vraki lammutamist 2006. aasta kevadsuvel alustanud AS Ecosalvager otsustab lähiajal laeva edasise saatuse.

Laeva juurde toodud mehhanismide omaniku Priva Trading OÜ juhatuse liige Indrek Haavel ütles Oma Saarele, et kuigi Sõrve ranniku lähedal Ariste lahes asuva laevavraki juurde on toodud 100-tonnise tõstevõimega kraanad, ei osata veel öelda, kas ja kuna peaksid tööd pihta hakkama.

“Praegu tehakse uurimusi ja analüüse ja meil on sinna juurde loodud ujuvbaas,” rääkis Haavel ja lisas, et uurimistööde käigus peaks selguma, kuidas on talv laevavrakile mõjunud ning kuidas võib selle utiliseerimine keskkonda kahjustada.

“Laeva on lõigatud juba 80-ndatest, seda on teinud oma 10 erinevat firmat,” lausus Haavel. Tema sõnul segasid eelmisel aastal töid laeva juures kehvad ilmastikutingimused, tuuled ja tormid. “Samuti leiti, et see ei ole kasulik, kuna tehnika rentimine osutus liiga kulukaks,” mainis Haavel.

Tema arvates on praegused ilmastikuolud töödeks soodsad. “Järgmiseks nädalaks lubas tuulevaiksemat ilma,” ütles Indrek Haavel, lisades, et samuti on suureks eeliseks merevee madal tase, mis on praegu 40 sentimeetrit alla nulli.

Print Friendly, PDF & Email