Saarlased osalesid mikrokorvpalli festivalil

24.–25. mail toimus Viimsis korvpalli mikrofestival. Festivalil said jõudu katsuda 1998. ja hiljem sündinud mängijatest koostatud 5-liikmelised võistkonnad. 25 poiste võistkonna hulgas oli sedapuhku esimest korda esindatud ka Saaremaa SK Vesse poiste näol, kes kokkuvõttes said endast pisut vanematega võisteldes 7. koha.

Festivali üldarvestusse läks 5 ala – korvpall (koefitsendiga 3,0), rahvastepall ja teatevõistlus (2,0) ning viktoriin ja viskevõistlus (1,0). 25 võistkonnast oli moodustatud 5 viieliikmelist alagruppi ning selleks, et jõuda pallimängudes kõrgetele kohtadele, tuli võita oma alagrupp (alagruppide võitjad mängisid välja kohad 1.–5.).

SK Vesse poisid näitasid väga head võitlustahet ja suurepärast koostööd ning enne korvpalli kohapunktide tabelisse kandmist oldi üldarvestuses SK Audentese järel koguni 2. kohal. Suurepärane tulemus saavutati tänu väga stabiilsele ja tublile esinemisele ülejäänud aladel – viktoriinis, rahvastepallis ja viskevõistluses (kõigis 4. koht) ning teatevõistluses 6. koht.

Korvpallis ebaõnn

Korvpallis tuli tagasilöök tänu ebaõnnele alagrupis – Vesse kogus koos Viimsi II ja Kohila SK-ga võrdselt punkte ning langes tänu visatud ja visata lastud punktide lugemisele alagrupis neljandaks. See aga omakorda kukutas saarlased kohe mängudele kohtade eest 16–20. Lõpptulemuseks jäi korvpallis 17. koht ning tänu sellele kukuti festivali üldkokkuvõttes 2. kohalt 7-ks.

Lisaks tulisele ja pingelisele võistlemisele toimus teisel päeval ka šõuüritus korvpallistaaridega SK Vesse ridades mängisid Robin Mäetalu, Karl Kustav Kuning, Harles Herman Ojasaar, Johannes Treiel ja Miikael Tuus.

Festivali esikaheksa: 1. Virumaa Palliklubi (207 punkti), 2. SK Audentes (192), 3. Rapla KK I (191), 4. KK Hito (167), 5. Rae Koss (160), 6. BC Star Boys I (157), 7. SK Vesse (155), 8. H-Sport I (149).

Huvitav fakt võistluse juures oli ka see, et hästi korraldatud ürituse peaorganisaatoriks oli SÜG-i Tähtede mänguga juba kuulsust kogunud Kaarel Väer. Kommentaatoritena aitasid kokuutulnute tuju üleval hoida ja jagasid asjatundlike kommentaare samuti Saaremaa mehed Allar Raamat ja Jörgen Liik.

Mati Mäetalu

Print Friendly, PDF & Email