Reedel algas Mõntu–Ventspilsi laevaliini neljas hooaeg

Reedel algas Mõntu–Ventspilsi laevaliini neljas hooaeg

Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimees Tõnis Rihvk ja Ventspilsi Vabasadama juhatuse esimees Imants Šarmulis koostöölepingule alla kirjutamas.

Reedel kirjutasid Ventspilsis koostöölepingule alla Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimees Tõnis Rihvk ja Ventspilsi Vabasadama juhatuse esimees Imants Šarmulis, mis ühtlasi avas laevaliini Mõntu–Ventspilsi neljanda hooaja.

Pidulikul allkirjastamisel viibisid ka Kuressaare linnapea Urve Tiidus, Saaremaa Laevakompanii nõukogu esimees Vjatšeslav Leedo, SSC Ferries OÜ juhataja Anu Lomp, Ventspilsi aselinnapea Janis Vitolinš, Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju, mitmed Saaremaa ja Ventspilsi turismiettevõtete esindajad ning Kuressaare linnavalitsuse ametnikud.

Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimees Tõnis Rihvk ütles Oma Saarele, et majanduslikult pole sellel liinil kõige paremini läinud. “Müts maha lätlaste eest, et nad liini toetavad,” sõnas ta. “Kirjutame küll ka sellel aastal lepingule alla, kuid liini tulevik on lahtine,” ütles ta. Rihvk liini olulisuses ei kahtle. “Me toome teineteisele turiste ja paljudele kohalikele inimestele on see lei-vaks,” kommenteeris mees.

Saaremaa Laevakompanii nõukogu esimees Vjatšeslav Leedo ütles, et praegune liini pidamist toetav koostööleping on üheks aastaks. Tema meelest ei ole aga kogu töö laevakompanii teha. “Kui midagi ei muutu, jääb liin kahe aasta pärast seisma,” ütles ta. Leedo sõnul on praegu võimalik vanade laevadega kolme kuu pikkust hooaega lubada.

“Aga kui kahe aasta pärast tulevad uued laevad, läheb liin väga suurde kahjumisse,” ütles ta. Tema meelest on selle liini tööshoidmisel suur roll Saaremaa turismiettevõtjatel. Leedo arvates peaksid nad lobitööd tegema.

“Liin on ennast praegu sisse töötanud,” leidis Leedo ja lisas, et praeguseks seda teatakse Saksamaal, Poolas, Leedus. “Minu meelest ei hakka see liin kunagi kasumlikuks,” leidis ta. Leedo arvates peaks liini tööshoidmist toetama ka Eesti riik.

Kuressaare linnapea Urve Tiidus ütles Oma Saarele, et laevaliin on äärmiselt oluline nii Saaremaale kui ka Ventspilsile. “See on üks suure-pärane kommunikatsiooni-võimalus,” leidis ta ja selgitas, et tänu sellele on Saaremaale rohkem Läti turiste käima hakkanud.

Kuressaare turismiinfo-keskuse juhataja Karmen Paju arvas, et mida aeg edasi, seda enam tekitab Mõntu–Vents-pilsi laevaliin usaldust ka välisreisikorraldajates. “Juba praegu on märgata, kuidas näiteks Saksa reisikorraldajad on selle liini oma reisiprogrammidesse sisse lülitanud,” kinnitas Paju.

SSC Ferries OÜ juhataja Anu Lomp ütles, et Mõntu–Ventspilsi liini kasutas üle 15 000 inimese. “Igal aastal lisanduvad uued turistid uutest riikidest,” ütles Lomp. “Põhiliselt kasutavad liini siiski eestlased ja lätlased,” lisas ta. Tema andmetel reisivad liinil ka leedukad, poolakad, sakslased. “Nüüd hakkab liini ka enam soomlasi kasutama,” leidis Lomp.

Print Friendly, PDF & Email