Sõbra kõne päästis perepoja tulest

Sõbra kõne päästis perepoja tulest

 

Eile hommikul oma Kaubi külas asuvas kodus maganud noormees sai sõpradelt telefonikõne sõnumiga, et tema maja on leekides. Poiss jõudis majast küll akna kaudu välja, kuid hoonest endast jäid järele vaid seinad. Päästjatele oli see kümne tunni jooksul juba teine elumaja põleng.

“Sõber helistas, et maja põleb. Tegin köögiukse lahti ja leegid lõid näkku,” ütles tule eest läbi akna põgenenud noormees Oma Saarele oma tuleroaks saanud kodumaja suitsevaid jäänuseid vaadates.

“Ei usu, et ma muidu oleks üles ärganud,” kinnitas ta, et tänu juhuslikult tulekahju märganud sõbrale pääses ta kõige hullemast. Koos ema ja isaga elav noormees viibis õnnetuse hetkel kodus üksi. Isegi kass oli külapeale uitama läinud.

Maja nagu säraküünal

Kella veerand kümne ajal antud häire peale kihutas kohale seitse päästeteenistuse masinat Kuressaare komandost ja Kihelkonna tugikomandost. Natuke rohkem kui poole tunniga saadi leegid kontrolli alla ja suudeti ära hoida tule levik kõrval asuvale abihoonele ja teistele elumajadele.

Sündmuspaigal kustutustöid juhtinud Kuressaare keskkomando operatiivkorrapidaja Lembit Pajussaare sõnul ei olnud päästjate kohale jõudes enam suurt päästa midagi.

Tuleleegid olid juba katusest väljas ning katus kokku vajumas. Renoveeritud palkidest talumaja põles tugeva lahtise leegiga. Korrapidaja ütles, et tema andmetel puudusid majas ka suitsuandurid.

Pajussaar ei osanud öelda, millest põleng alguse sai, põhjuseks võisid tema sõnul olla elektrijuhtmed või täpsemini elutoas asunud arvuti. Samast toast sai tuli ka alguse.

Varahommikul põles maja linnas

Tuletõrjujatele oli Kaubi külas toimunud tulekahju juba teine elumaja põleng kümne tunni jooksul. Öösel kella poole kolme paiku said päästjad väljakutse Kuressaarde Koidu tänavale, kus põles tühi elumaja.

“Kuigi hoone seinad jäid püsti ja katus peale, on päästetöödejuhi sõnul kahjud suured,” vahendas Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Viktor Saaremets. “Vahelaed hävisid kolmandiku ulatuses. Kogu maja on saanud veekahjustusi, lisaks on ruumides tule-, kuuma- ja suitsukahjustusi.” Inimesi tulekahju ajal majas ei olnud, maja omanik ise viibis Oma Saare andmetel hoopis välisriigis.

Kahtlustatakse süütamist

Prokuratuur on algatanud Koidu tänava tulekahju osas kriminaalmenetluse paragrahvi alusel, mis puudutab võõra vara rikkumist või kahjustamist ehk teisisõnu on tegemist süütamiskahtlusega. Prokuratuuri kinnitusel kahtlusaluseid veel kinni peetud ei ole.

See on Saare maakonnas kümne päeva jooksul juba teine taoline kriminaalmenetluse algatamine. 19. mail põlesid Pihtla vallas Sepa külas vana talumaja ja kõrvalhoone. Inimohvreid õnneks küll ei olnud, ent hoonetest jäid püsti vaid söestunud seinad. “Selle juhtumi uurimine alles käib,” ütles prokuratuuri pressiesindaja Külli Kivioja, täpsustamata, kas kahe süütamiskahtluse vahel võib olla seos.

Print Friendly, PDF & Email