Näputööhuvilised tegid lastele mitu kastitäit mänguasju (1)

Näputööhuvilised tegid lastele mitu kastitäit mänguasju

 

Interneti käsitööfoorumist www.isetegija.net alguse saanud käsitööhuviliste kokkusaamiste üheks tulemuseks on kingitus Saare maakonna lastekodulastele ja vähekindlustatud perede lastele. Reedel andsid “isetegijad” Kuressaare linnavalitsusele üle mitu kastitäit endavalmistatud mänguasju, kaisupatju, kaltsuvaipu ja ehteid.

Kuressaare linnavalitsuse lastekaitse spetsialisti Helle Kahmi sõnul on tegemist äärmiselt kiiduväärt ettevõtmisega, sest näputöötegijad on tingimusteta heategijad.

“Nad lihtsalt tahtsid midagi teha, saada sellest rõõmu ning seda ka teistega jagada,” ütles Kahm, lisades, et kingitused, mille hulgast lapsed saavad endale uue lemmiku valida, antakse üle lastekodule, Keila SOS lastekülale ja varjupaigale.

Keila SOS lasteküla on Kahmi sõnul seepärast kingisaajate nimistus, et ka seal elab Saare maakonna lapsi. “Oli äärmiselt positiivne, et naised ei kirjutanud ette mingeid kriteeriume, millistele lastele peab just nende kingitused viima,” rääkis Kahm, lisades, et samuti ei soovinud nad oma heateo reklaamimist.

Lastekaitse spetsialist märkis, et Kuressaare linn toetas “isetegijate” ettevõtmist sotsiaalprojekti kaudu.

Üks näputöötegijaist, Diana Mitt nentis, et lasteprojekt, mille algatajaks oli Imbi Padar, muutus lausa üle-eestiliseks ettevõtmiseks. Seda, kui palju mänguasju ja muid kingitusi Saaremaa naistel lõppkokkuvõttes valmis, Mitt öelda ei osanudki. “Neid oli mitu kastitäit,” kinnitas ta.

Miti sõnul said käsitööhuvilised kokku tänu interneti käsitööfoorumile. “Tegemist on suhtlusportaaliga, kus vahetatakse infot ja materjali erinevate näputöötehnikate ja muu selle juurde kuuluva kohta,” rääkis Mitt. Saaremaa käsitööhuvilised said esimest korda päriselt kokku eelmise aasta hilissügisel ning nüüdseks on harjumuseks kujunenud koos käia kord kuus, et siis juurde õppida mingi uus tehnika või nipp.

“Oleme õppinud nõelviltimist, märgviltimist, pärlitöid,” loetles Mitt, edasised plaanid on naistel tehtud juba mitmeks kuuks. “Kõik ootavad neid pühapäevaseid kokkusaamisi,” kinnitas ta.

Isetegijate seltskonda kuulub naisi üle maakonna – Leisist, Salmelt, Kuressaarest ja mujaltki.

Print Friendly, PDF & Email