Pihtla poisid teevad Püha bussipaviljoni korda (1)

Pihtla poisid teevad Püha bussipaviljoni korda

 

Pühas kaakide lõhutud bussiootepaviljoni kordategemise võtsid enda peale kohalikud külanoored, kelle tegevust toetab ka vallavalitsus.

“Rääkisin eile (teisipäeval – toim) ühe noormehega ning leppisin temaga kokku, et külanoored ise ehitavad selle putka üles,” rääkis Pihtla vallavanem Tõnu Hütt Oma Saarele.

Hütt lisas, et lõhkujaid ei tohi mingil juhul samastada paviljoni kordategijatega ning et “timurlasi” oli kohal kolm. Hüti sõnul on vallal plaanis osta värvi ja muud vajaminevat ning lasta kogu ootepaviljonile uus ilme anda.

“Eks need, kes lõhkusid, näevad siis ka, mida teised teevad,” lausus vallavanem, kes plaanib lähiajal ümbruskonna noored kokku kutsuda. “Las valivad ise enda hulgast n-ö pealiku, kes siis vastutab ümbruskonnas toimuva eest,” avaldas Hütt. Kui vallavanema plaan teostub, on ta nõus loobuma ka politseile esitatud avaldusest.

Püha bussiootepaviljon sai vandaalide kätt tunda selle nädala alguses, kui öösel lõhuti maatasa kivist vahesein. Eilseks oli kivihunniku asemele kerkinud nägus puitsein, kuid kogu ootepaviljoni kordategemiseks tuleb noortel veel vaeva näha.

“Ehk ärkab ka tegelikel lõhkujatel südametunnistus ning nad löövad ehitajatega kampa,” avaldas Pihtla vallavanem lootust.

Samal teemal: Oma Saar, 21. mail 2008.

Print Friendly, PDF & Email