Naised asutasid Kuressaares Lions-klubi (1)

Naised asutasid Kuressaares Lions-klubi

 

Üleeile asutati Kuressaares 22 naise eestvedamisel Eesti 61. heategevuslik Lions-klubi. Saaremaal kolmanda Lions-klubina tegutsema hakkava Lions Club Kuressaare Piret esimeseks presidendiks valiti Kuressaare linnapea Urve Tiidus.

“Meil on toredaid naisi, kes tahavad tegeleda heategevusega,” põhjendas klubi loomist LC Kuressaare Pireti esimeseks presidendiks valitud Urve Tiidus.

Tiiduse sõnul tuli Kuressaarde juba olemasoleva, mehi koondava LC Kuressaare kõrvale naisteklubi rajamise idee Lions-liikumise juhtfiguuridelt. Tiidus võttis asja käsile ja hakkas otsima võimalikke liikmekandidaate, keda klubi asutamiseks oli vaja 20. “Liikmeid leida ei olnud raske,” kinnitas vastloodud klubi president.

Seda, et Saaremaal on tegusaid naisi palju ja klubil laienemise potentsiaal suur, arvas ka Eesti Lions-piirkonna eelmine kuberner, LC Kuressaare liige ja uut klubi käima tõmmata aitav Arno Vinni.

Maailma suurima heategevusorganisatsiooni osana Kuressaarde teise klubi asutanud naised tõid põhjuseks eelkõige tahte abistada neid, kes seda vajavad, ning kõige paremini saab seda teha üheskoos. Paljudel uue klubi liikmetest on eelnev heategevuslik kogemus ka olemas. Näiteks astusid klubisse möödunud jõulude ajal Raekeldris korraldatud heategevusturuga üle 30 000 krooni kogunud naised.

Klubi asutamise juures olnud Eesti Lions-piirkonna kuberneri Kalle Elsteri sõnul on Kuressaare Piret Eestis 61. Lions-klubi; maailmas on heategevusele pühendunud 1,3 miljonit inimest 202 riigist, kes on koondunud rohkem kui 45 000 klubisse.

Lion’id koguvad heategevuseks kulutatavat raha nii annetustena kui ka tuluürituste korraldamisega. Lion’ite peamiseks sihtgrupiks on puuetega lapsed. Elster rääkis ka eesti lion’ite eelmise aasta suurprojektist “Saa nägijaks”, millega kogutud 1,45 miljoni krooni eest osteti vajalikke vahendeid nii nägemispuudega laste koolidele kui ka aparatuuri diagnostikakeskustele.

Klubi nimevaliku määras osaliselt organisatsiooni sisene reegel, et nimi peab olema seotud kohaliku omavalitsuse nimega. Kuna Kuressaare klubi on juba olemas, otsustati teise nimena lisada Piret. “Piret on saare naise sümbol,” põhjendas vastne klubiliige Reet Truuväärt Saaremaa vägilase Suure Tõllu kaasa nime valimist klubile. Lisaks kahele Kuressaare Lions-klubile tegutseb Saaremaal ka LC Sörve.

LC Kuressaare Piret pidulik asutamistseremoonia toimub 13. septembril.

________________________________

LC Kuressaare Piret

President: Urve Tiidus
Liikmed: Merle Rekaya, Pilvi Karu, Aive Tammsalu, Reet Truuväärt, Laine Kunnberg-Bortnikov, Signe Sarah Arro, Anu Lomp, Ingrid Tilts, Terje Nepper, Anne Tootma, Ave Reima, Sille Väli, Tiia Tamsalu, Katrin Arge, Piret Juht, Iige Laes, Irena Tammesoo, Marika Toomel, Terje Lapp, Inge Raie, Marje Simastel

Print Friendly, PDF & Email