Mustjala raamatukogu tähistas 110. aastapäeva

Kolmapäeval oli Mustjala raamatukogul põhjust katta šampanjalaud ja vastu võtta õnnitlusi Mustjala raamatukogu on saanud 110-aastaseks.

“Esimesed andmed Mustjala raamatukogust jäävad 1898. aastasse. Rahvas kogus aktiivselt raha ja nii saidki Mustjalga arstiabi ja ka raamatukogu,” juhatas Mustjala raamatukoguhoidja Milvi Krischka sisse lühikese ekskursi raamatukogu ajalukku.

Esimene ametlik raamatukogu juhataja asus aga tööle 1945. aasta maikuus. Sestap pidas ka Mustjala raamatukogu just nüüd oma sünnipäeva, meenutades esimest juhatajat Valve Mändi.

Raamatukogu on asunud seal, kus on praegu rahvamaja, ning ilmselt on see kunagi tegutsenud ka koolimajas. Nüüdseks on raamatukogu, sügiseks juba 10. aastat, leidnud asupaiga endises Mustelhofi mõisahoones.

Mustjala lasteaialapsed Timo Klee, Maria Regelia Vaher ja Airi Saarma luuletuse rukkilillest. Kooli näiterühm esitas kauneid värsse Eestimaast.

Juubilari olid õnnitlema tulnud Valve Heiberg maavalitsusest, Toivo Lõhmus Mustjala volikogust ja vallavanem Kalle Kolter ning Malve Kolli ja õpetajatepere Mustjala lasteaed-põhikoolist, Saare maakonna keskraamatukogu juht Anu Vahter ning kolleegid nii linna- kui ka maaraamatukogudest, Mustjala rahvamaja juhataja Reine Vinter, kodukultuuriselts Koit ning lugejate esindajana Maris Pulk.

Print Friendly, PDF & Email