Linnateatri uue lavastuse peaosas hakkab mängima SÜG-i õpilane (2)

Linnateatri uue lavastuse peaosas hakkab mängima SÜG-i õpilane

 

Kuressaare linnateater kavatseb novembris lavale tuua teatrijuht Aarne Mägi kirjutatud näidendi, milles üht peaosa hakkab mängima Saaremaa gümnaasiumi õpilane Jörgen Liik (fotol).

“See lugu on mõeldud kõigile, kes veel natukenegi muinasjuttudesse usuvad,” ütles Oma Saarele näidendi autor Aarne Mägi.

Mägi sõnul käsitleb uus näitemäng laste ja noorte kärsitust suureks saada. “Lapsena üritame me kõik olla vanemad, kui me tegelikult oleme, ja minna võimalikult kiiresti lapsepõlvest mööda,” rääkis näidendi autor. “Mingil hetkel aga avastad, et kõik on läinud kuidagi liiga kiiresti, et märkamatult oled juba 40-ne ja sul endal on juba lapsed.”

Loo sõnum seisneb kutses elada rahulikumalt, mitte joosta tingimusteta elurütmiga kaasa, vaid olla natukenegi iseenda ja oma aja peremees.
Autori sõnul kirjutas ta näidendi 2007. aasta lõpus – 2008. aasta alguses Klaipedas puhates.

Kirjatüki esialgne pealkiri on “Unenägu” ja selle lavastab VAT teatri juht Aare Toika, kellega koos on Aarne Mägil valminud lastefilmi “Ruudi” käsikiri ja kes mullu lavastas Kuressaares “Reigi õpetaja”. Enne lavastusprotsessi algust tuleb näidend aga veel paar korda läbi kirjutada. “Ma ei mõelnud kindla lavastaja peale, aga kuna Aare Toika on mulle lähedane inimene, siis ma palusin tal näidendit lugeda ja ta avaldas soovi seda lavastada,” rääkis Mägi.

Lavastuses on kuus rolli ja viis näitlejat. Kahest peaosast ühte mängib Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilane Jörgen Liik. “Ta mängib peaosalise alter ego, tema tänasesse päeva järele tulnud lapsepõlve,” selgitas Mägi. Ülejäänud näitlejate osas on lavastuse koosseis praegu kinnitamata.

Teeneka näitemängu juhendaja Rita Ilvese käe all õppiv Jörgen Liik on Aarne Mägi sõnul hingelt teatriga seotud ning seda on näha ja tunda.
“Jörgen on väga avatud, temas on olemas see loomulik sarm, mida ükski näitleja ei saa õppida ja mida pole võimalik mängida, kuid mis täidab kogu lava,” põhjendas Aarne Mägi oma valikut.

Jörgen Ligi sõnul oli tal Aarne Mägiga võimalik koostöö jutuks juba paar kuud tagasi, konkreetse pakkumise tegi teatrijuht aga eelmise nädala lõpus. Jörgeni kinnitusel on Kuressaare linnateatri pakkumine talle suur au ja annab väga hea võimalus enese proovilepanekuks professionaalses teatris. Noormehe sõnul ta ise küll väga enneaegselt täiskasvanuks ei saa. “Vastupidi, pigem olen väga lapsik,” lausus ta.

Läbi kooliaja ühtekokku umbes 15 lavastuses kaasa löönud Jörgen Liik peab seni kõige raskemaks Indreku osatäitmist sel kevadel Rita Ilvese poolt Tammsaare ainetel lavastatud näitemängus “Me armastame ainult, nagu oskame”.

Oma etteastega noormees päris rahule ei jäänud, sest Indreku keerulise natuuri lahtimängimiseks nappis poisil enda sõnul elukogemust.
Novembris linnateatri mängukavva tuleva lavastuse proovid algavad augustis.

Print Friendly, PDF & Email