Bussijuhid koostavad aukoodeksit (1)

Eesmärgiga muuta Eesti maanteed ja tänavad ohutumaks ning näidata kaasliiklejatele eeskuju alustasid bussijuhid oma ameti aukoodeksi koostamist. Aukoodeks peaks valmima sügisel.

Möödunud teisipäeval kogunes Harjumaa transpordi ametiühingu bussijuhtide sektsioon, kelle koosoleku põhieesmärk oli panna paika põhipunktid bussijuhtide aukoodeksi tarbeks.

Bussijuhtide sektsiooni juhataja Olav Karu on meedias öelnud, et aukoodeksist saab dokument, mida uhke ja endast lugupidav eesti roolikeeraja vabatahtlikult täidab, et teenida nii ametikaaslaste kui ka ühiskonna lugupidamine.

“Ilmselt tahame kirjalikult üle korrata nii absoluutse kainuse kui ka viisaka suhtlemise põhimõtted. Samuti räägime ohutust sõidust, sest tahame olla tõelised professionaalid,” kinnitas Tallinna autobussikoondises töötav bussijuhtide pealik Karu. Tema sõnul on oluline, et Eesti maanteed ja tänavad muutuksid ohutumaks ning bussijuhid saavad selles osas näidata eeskuju.

Transpordi ametiühingu Lääne-Eesti koordinaatori Anu Juurmanni sõnul teisipäeval konkreetsete kokkulepeteni veel ei jõutud. “See on nii tähtis ja vastutusrikas ülesanne, et neid otsuseid ei saa teha ainult sektsioon, vaid me peame selle oma liikmetega läbi arutama,” lausus Juurmann, kes kinnitas, et sügiseks peaks kõik maakonnad selle ideega tutvunud olema ning ka koodeksi punktid loodetakse sügiseks paberile saada.

Aukoodeksi koostamist põhjendas Juurmann sellega, et bussijuhid nõuavad palgatõusu ja streigivad, kuid nad näevad ka vaeva, et inimestele midagi vastu anda. Tema sõnul bussijuhtide keskmine vanus muudkui tõuseb ning selleks, et seda tööd tahaksid teha ka noored, peab ameti au sisse tõstma. “Väga teretulnud nähe, kui ühe elukutse esindajad teevad selliseid asju, et oma elukutse mainet kõrgel hoida,” ütles GOBus’i juhatuse liige Margus Männik Oma Saarele.

Transpordi ametiühingu bussijuhtide sektsioon ühendab endas enam kui 2000 bussi-, trammi- ja trollijuhti. Sektsiooni eesmärk on tõsta bussijuhtide ametiau ning võidelda paremate palgatingimuste eest.

Print Friendly, PDF & Email