Raegaleriis avati puuetega inimeste käsitöö näitusmüük

Raegaleriis avati puuetega inimeste käsitöö näitusmüük

 

Eile südapäeval avati Kuressaare Raegaleriis puuetega inimeste käsitöö Saaremaa invaühingu eestvedamisel teoks saanud näitusmüük. Väljas on mitmesugust käsitööd – alates korvmööblist ning lõpetades sokkide-nukkude-seinapiltide ja puitesemetega.

Saaremaa invaühingu esimees Maire Peirumaa ütles Oma Saarele, et Raegaleriisse jõudis kokku 26 inimese näputöö.

Kahjuks ei olnud autoreid endid kohal, kuna erivajadustega inimestel on raske kohale tulla. Seda enam pakkus silmarõõmu ilu, mis tegijate käed esemetesse pannud. Nagu ütles ka maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja asetäitja Lea Pool, ei lähe midagi rohkem südamesse kui kunst ning eriti puuetega inimeste tehtu, sest “neisse esemetesse on pandud nii palju soojust, püüdlikkust ning antud endast väga palju”.

Kuressaare linna kunstikuraator Lii Pihl rõõmustas, et vahelduseks professionaalsetele kunstnikele on raekotta jõudnud oma töödega ka kohalikud inimesed. Lea Pool tundis heameelt ka sellest, et puuetega inimeste käsitöö on jõudnud äärelinnast kesklinna, kus see satub rohkem ka külaliste silma alla.

Näitust kaema tulnud soomlanna Pirkko Leivo Kristiinankaupunkist kiitis Saaremaa puuetega inimeste näpuosavust. “Minul endal on ka puudega laps ja seepärast olen teemaga väga kursis,” rääkis Pirkko Leivo.

Tema sõnul käivad ka Soomes puuetega inimesed oma keskustes koos, et ühiselt midagi ette võtta. “Erivajadustega inimesed tahavad väga tööd teha ja ühiskonnale vajalikud olla,” sõnas ta. “Praegu on meil küll käsitöö tegemine natuke tahaplaanile jäänud, kuna neile on antud tööd, mida nad väga usinalt teevad.”

Raegaleriis on lisaks invaühingu inimestele oma töödega esindatud pimedate ühing, Randvere tööõppekeskus ja vaimupuuetega inimeste tugiliit. Väljapanek Raegaleriis jääb avatuks 4. juunini.

Print Friendly, PDF & Email