Kuressaare linnateater vajab juurde kaasaegset lavatehnikat

Kuressaare linnateater taotleb linna eelarvest ligi 200 000 krooni amortiseerunud ja töökindluse kaotanud lavatehnika osaliseks väljavahetamiseks.

“Kümme aastat on tehnika amortiseerumiseks piisav aeg,” ütles Oma Saarele Kuressaare linnateatri tehnilise projekti autor, valguskujundaja Maldar-Mikk Kuuse. Tema sõnul vajab Kuressaare linnateatri tehnikapark senisest palju sagedamini uuendamist, kuna tehnika areneb metsiku kiirusega. “Soetada kümneaastase vahega uut tehnikat – see on kultuurimajade rida,” leidis Kuuse.

Maldar-Mikk Kuuse nimetas linnateatri kavandatud uue tehnika mahtu naeruväärselt väikeseks, teised teatrid kulutavad ainuüksi ühe aasta jooksul uue tehnika peale sadu tuhandeid kroone. Enamasti on uus tehnika sees uute lavastuste eelarves.

Kuuse tuletas meelde, et Kuressaare linnateatri avamisel kümme aastat tagasi tehti tehnika osas võrreldes projektiga päris palju kärpeid, lubades puuduv soetada nii-öelda teises etapis. “Seda teist etappi ei ole kümne aasta jooksul tegelikult tulnud,” tõdes ta.

Kuressaare linnateatri tehnilise mahajäämuse ilmekas näide on arvuti teel juhitavate liikuvate prožektorite puudumine, ilma milleta praegu ükski teine Eesti teater enam hakkama ei saa.

Kuressaare linnateatri direktori kt Aarne Mägi ütles, et teatri esitatud taotlus katab kümme aastat tegutsenud teatri miinimumvajadused. Näiteks soovib teater välja vahetada arvutil baseeruva valgusjuhtimise puldi, mille kehv töökindlus on etenduste toimumise mitmel korral ohtu seadnud. Muuhulgas sisaldab taotlus ka ekraani ja videoprojektori soetamist, näitamaks dokfilme.

Oma viimasel koosolekul linnateatri taotlust arutanud Kuressaare linnavolikogu kultuurikomisjon toetas uue lavatehnika soetamise plaani ja selleks summade eraldamist linna 2009. aasta eelarves. “Kuna mõnegi etenduse jaoks on tehnikat juurde renditud, siis läheb see väga kalliks. Spetsialistide pakutud tehnika nimistu garanteeriks minimaalselt, et kõik etendused ja kavad saaks linnateatris läbi viia,” selgitas kultuurikomisjoni esimees Jaan Lember.

Print Friendly, PDF & Email