Kaupluselamu platvorm ei leidnud taas kord ostjat

Kolmandat korda maa-ameti poolt enampakkumisele pandud Tallinna tn 14A kinnistu ostmiseks ei laekunud ühtegi avaldust.

“Kuna see oli juba kolmandat korda enampakkumisel, siis tõenäoliselt see müük peatatakse,” ütles Oma Saarele maa-ameti kinnisvara haldamise osakonna peaspetsialist Kaidi Liiv.

“Kui peaks tekkima mingisugune huvi, on võimalik korraldada uus enampakkumine, kuid sel aastal kinnistu müüki ei lähe,” sõnas Liiv, lisades, et kinnistu jääb praegu edasi riigimaa reservi.

Enampakkumisel 504 000-kroonise alghinnaga olnud kaupluselamu esine platvorm asub 315 m² suurusel kinnistul. Märtsis toimunud teistkordsele enampakkumisele ei laekunud platvormi ostuks ühtegi sooviavaldust. Hinnaks oli siis 630 000 krooni.

2007. aasta suvel toimunud esmakordsel enampakkumisel tegi Tallinna tänava äärset kõnniteed ning kaupluselamut eraldava platvormi ostmiseks parima pakkumise OÜ Postman Grupp. Ettevõte kavatses ehitada Ajamaja ja linnavalitsuse hoonet ühendaval sirgel välja äri- ja teeninduspinnad. Tehing jäi katki, kuna OÜ Postman Grupp ei suutnud täita kinnistu detailplaneeringus sätestatud nõuet, mille kohaselt tuli uute äripindade ehitamine kooskõlastada kõigi Tallinna 14 korterite ja äripindade omanikega.

Print Friendly, PDF & Email