Arendaja peatas Mändjala puhkekompleksi planeerimise

Mändajalas Päikeseranna kinnistule viiekordset hotelli rajada sooviv ettevõte peatas detailplaneeringu menetluse, soovides viia planeeringusse sisse parandusi ja täiendusi.

“Arendaja helistas ja ütles, et oleks hea, kui kutsuksime detailplaneeringu kausta tagasi,” ütles Oma Saarele Kaarma valla ehituse peaspetsialist Peeter Arikas. Tema sõnul soovib arendaja planeeringut parandada ja täiendada, kuid millises mahus, selgub järgmisel nädalal.

Eile saatis Kaarma vald keskkonnaministrile kirja palvega võtta Päikeseranna kinnistu detailplaneeringu kaust menetlusest tagasi. Päikeseranna arendajat Oma Saarel eile tabada ei õnnestunud.

Päikeseranna kinnistu detailplaneeringu menetlus on juba enam kui pool aastat seisnud keskkonnaministeeriumi taga. 2007. aasta oktoobri alguses saatis Kaarma vald keskkonnaministrile taotluse ehituskeeluvööndi vähendamiseks Päikeseranna kinnistul, kuid pole seni vastust saanud.

Kümne hektari suuruse Päikeseranna kinnistu omanik on Tallinnas registreeritud soomlaste-eestlaste ühisfirma Sailors Charter OÜ, puhkeküla arendamisega tegeleb Päikeseranna OÜ. Krundile on planeeritud rajada üks viiekorruseline põhihoone ja kuni 15 puhkemaja.

Print Friendly, PDF & Email