Roomassaare ja Abruka sadam uuenduste kursil

Roomassaare ja Abruka sadam uuenduste kursil

 

Roomassaare jahisadama Kuressaare-poolse kai, mis reisijate hulgas tuntud Ruhnuga ühendust pidava laeva Aegna sildumiskohana, rekonstrueerimistööd on jõudnud haripunkti.

“Hakkasime seal töödega pihta aprilli alguses ja 1. juuniks tahame valmis jõuda. Ehitab Kuressaare Ehitus,” märkis AS-i Saarte Liinid juhatuse esimees Ants Tammleht.

Väikesaartega ühendust pidavate laevade kai tuleb senisest palju kõrgem. Kai rekonstrueerimistööd lähevad maksma kaks miljonit krooni. Perspektiivis hakkab lisaks Ruhnu laevale samast kohast väljuma ka Abruka saarega ühendust pidav alus.

Abruka sadama ümberehitustöödega on samuti alustatud. Rajatakse muulid, akvatooriumi süvendatakse ja sadam saab uue navigatsioonimärgistuse. Tuleval aastal on Abruka sadamale plaanis teha uued kaid ja ujuvsillad. Selle aasta kava näeb väikesaare sadama uuendustöödeks ette 8,6 miljonit krooni ja tuleval aastal tehakse sadamas töid umbes kümne miljoni krooni eest.

AS Saarte Liinid võttis kaks aastat tagasi Kaarma vallalt Abruka sadama vesiehitised rendile viiekümneks aastaks, seistes hea sadama arendamise ja väljaehitamise eest.

Roomassaare sadama muudatusterikkamad aastad on olnud Eesti taasiseseisvumise ajal.

Esimesed suuremahulised tööd olid Tallinna Sadam finantseerimisel jahisadama ehitus ja kaubasadama rekonstrueerimine. Viimase 14 aastaga, mil sadam on kuulunud Saarte Liinide koosseisu, on ehitatud uued kaubakaid, laiendatud sadamaala kaupade ladustamiseks ja ehitatud jahisadamasse sadamakohvik.

Purjetajate tarvis püstitati ellinguhoone, hubasest sadamamajakesest saavad maale astunud turistid esmase info nii sadama, Kuressaare linna kui ka kogu maakonna kohta ning saunaski käia.

Roomassaare sadamas on võimalik kasutada kõiki põhilisi teenuseid, mida üks keskkonnasõbralik sadam merelt tulijaile pakkuda saab.

Print Friendly, PDF & Email