RMK tahab seikluspargi maa Muhu vallale müüa (1)

Riigimetsa majandamise keskus (RMK) tegi Muhu vallavalitsusele ettepaneku vähendada valla poolt seikluspargi loomiseks küsitud maad endisel Piiri sõjaväeosa alal 4 hektarilt 2,4-le ning pani vallale ette riigimaa ära osta.

Muhu vallavanem Tiit Peedu ütles, et vald on nõus vähendama loodava seikluspargi maa-ala suurust, kuid ei ole mingil juhul nõus riigilt maad ostma.

“Me ei küsinud ostmist, vaid maa kasutamist,” märkis Peedu, kelle sõnul on igal kodanikul õigus riigimetsas vabalt liikuda päikesetõusust loojanguni. Ta lisas, et pealegi on kohalik noortekeskus, kes on Piiril juba hulga tööd ära teinud (prügi koristamine ja äravedu ei ole sugugi odav), oma tööga selle maa juba n-ö ära ostnud. Seda, kui palju võiks RMK hinnangul endise sõjaväeosa maa maksta, vallale öeldud ei ole.

Vallavanem lausus, et oma praegusel kujul, kui endisest raketibaasi punkri katusest on võimalik lihtsalt läbi kukkuda ning kõik on kole ja räämas, on endine Vene sõjaväeosa ohtlik kõigile, kes sinna satuvad. “Võib-olla RMK ametnikud arvavad, et tegemist on ilusa ja sirge männimetsaga, aga tegelikult see ju nii ei ole,” tõdes Tiit Peedu, lisades, et pigem peaks RMK suhtuma positiivselt, kui üks vald läbi oma noortekeskuse soovib inimestele pakkuda tervistavat ajaviidet.

Eile koostati Muhu vallavalitsuses keskkonnaministeeriumile kirja, et taotleda vallale Piiri sõjaväeosa kasutusluba. Peedu kinnitas, et vald soovib endiselt seiklusparki rajada ning kui asjaajamine kulgeb plaanipäraselt, avatakse see juba tänavu suvel.

Print Friendly, PDF & Email