Kuressaare Linnateatris mõeldakse Aadamast, tantsitakse Aadamat

2. mail etendub Kuressaare Linnateatris Jarmo Karingu ja Christian Veske tantsuetendusest, dokumentaalfilmist ja fotonäitusest koosnev projekt “Mõte Aadamast ei olnudki nii…”.

“See on kultuuriprojekt, mille teemaks mees ja mehelikkus,” ütles lavastuse idee autor ja koreograaf Jarmo Karing. “Meie ühiskonnas on mees tugeva sotsiaalse surve all – mees peab olema edasipürgiv, edukas, agressiivne, kaitsev, otsustav. Emotsioonidest on lubatavad viha, rahulolu, üleoleku tunnetamine.”

Tantsuetendus “Mõte Aadamast ei olnudki nii…” näitab eesti meeste arusaamist mehelikkusest.

Etenduse algmaterjaliks on meestega läbiviidud süvaintervjuud erinevates Eesti linnades. Tavaarusaamale mehelikkusest vastandub tants, mida suuresti peetakse feminiinseks tegevuseks.

Üks lavastuse idee autoreist ja dramaturgidest on Christian Veske. Ta on õppinud lastega suhtlemist, erinevaid keeli ning uurinud inimestevahelisi suhteid. Käesolev etendus on tema esimene koostöö tantsulavastuste alal.

Jarmo Karing on õppinud Tallinna ülikoolis tantsimist, juhendab lapsi tantsu tajuma, keedab hommikuti putru ja näitab väikesele pojale samme ette. Ta kuulub ZUGA ühendatud tantsijate asutajaliikmete hulka ja on loonud tantsulavastusi alates 1998. aastast.

Käesoleva lavastuse osadeks on ka dokumentaalfilm, mis selgitab lavastuse tööprotsessi, ja fotonäitus, mille raames esitletakse kahe noore naisfotograafi (Kadri Mikkor-Roselius ja Eret Kuusk) silmade läbi 21. sajandi eesti meest tema erinevates rollides.

Jarmo Karing & Christian Veske “Mõte Aadamast ei olnudki nii…”

Idee, lavastus, dramaturgia ja esitus: Christian Veske, Jarmo Karing
Koreograafia: Jarmo Karing
Film: Jarmo Karing, Christian Veske, Marti Savi
Fotod: Kadri Mikkor-Roselius, Eret Kuusk
Kaasprodutsendid: Kanuti Gildi saal, ZUGA ühendatud tantsijad
Toetajad: Kultuurkapital, Avatud Eesti Fond, hasartmängumaksu nõukogu, sotsiaalministeerium
Esietendus: 29. novembril 2007 Kanuti Gildi saalis

Print Friendly, PDF & Email