Kuressaare lennurajal on lootust pikeneda 2000 meetrini (5)

Kuressaare lennurajal on lootust pikeneda 2000 meetrini

 

Saare maavalitsus peab riigiga kõnelusi, et kasutada riigilt saadud investeeringusummasid Kuressaare lennuraja pikendamiseks kavandatud 1800 meetri asemel 2000 meetri pikkuseks.

“Pakkusime välja kompromissi teha lennuväli 2000 meetri pikkuseks, aga jätta laiuseks esilagu 30 meetrit,” ütles Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja kt Mika Männik. Eile rahandus- ja majandusministeeriumi esindajatega kohtunud Männiku sõnul ei välista riik Kuressaare lennuraja pikendamist 2000 meetrini.

Vastavalt eile saavutatud kokkuleppele peab maavalitsus esitama kahe nädala jooksul kalkulatsioonid selle kohta, kui palju tõusevad suuremate mõõtmete korral lennuvälja tegevuskulud. Maavalitsuse ja AS-i Kuressaare Lennujaam hinnangul kasvavad hoolduskulud umbes kuus protsenti ehk 100 000 krooni aastas. “Kui me suudame tõestada, et kulude kasv on tõesti vaid kuus protsenti, siis on riigi nõusolek täiesti reaalne,” ütles Männik.

Lennuraja pikendamine 2000 meetrile ilma laiust suurendamata võimaldab Männiku sõnul vastu võtta ka palju räägitud 150-kohalisi lennukeid, ehkki väiksem laius ei võimalda seda teha tugeva külgtuulega. Tulevikus on kavas muuta rada ka laiemaks.

Vabariigi valitsuse kinnitatud transpordi infrastruktuuri arendamise investeeringute kava eraldas Kuressaare lennujaama investeeringuteks 84,5 miljonit krooni, mis on ette nähtud lennuraja pikenduseks 1800 meetrini ja 45 meetri laiuseks. Lennujaama rekonstrueerimise riigihange kuulutakse välja 2009. aasta alguses.

Praegu on Kuressaare lennurada 1518 meetrit pikk ja 30 meetrit lai.
Lennuraja pikendamine kahele kilomeetrile lubaks Kuressaare lennujaamas vastu võtta kuni 150-kohalisi reisilennukeid, mis looks täiendavad võimalused uute lennuliinide avamiseks ja suurema hulga turistide Saaremaale toomiseks.

Print Friendly, PDF & Email