Lugeja kiri: Orissaare ja Tornimäe orienteerumisretk

Nädal tagasi sai teoks Orissaare ja Tornimäe õpilaste orienteerumismatk Koordist Kübassaarde. Orissaare noortele õpetas kaarditarkust Raivo Kabur ja Tornimäel Sven Ernesaks. Nemad valmistasid ette ka matkaraja ning mõtlesid välja ülesanded.

Hommikul tõi buss rõõmsameelsed matkajad koos vajaliku varustusega stardipaika. Kohal oli Orissaare gümnaasiumi 6. klass koos klassijuhataja Maret Aardamiga, tublid lapsevanemad, hakkajad vanemate klasside õpilased ja Tornimäe kooli esindusrühm.

Koordi õuel jagati viimaseid tarkuseteri. Enamik matkaselle olid sellisel orienteerumisretkel esmakordselt. Ka Ago Põldoja ja Sven Ernesaks olid kohal ning aitasid nõu ja jõuga. Kübassaares ootasid osalejaid sooja tee ning saiakestega Maidi Tilk ja Signe Söömer. Päeva õnnestumisele pani õla alla Heimar Põld.

Matkalised tundsid rõõmu oma tublist jalutuskäigust. Teekond oli küll väsitav, kuid tagantjärele hea meenutada. Laua taga teed juues vahetati muljeid. Kes oli näinud jänest, kes rebast, kes metssiga. Märkamata ei jäänud ka linnulaul, puhkevad pungad ja silmailu pakkuv mereäärne loodus

Olümpia-aasta Laimjala ja Pöide vallas

Üha enam koguvad populaarsust kooliolümpiamängud. Juunikuus toimuvad Eesti Olümpiaakadeemia toetusel mängud ka Laimjala ja Pöide valla Tornimäe põhikooli õpilastele.

Avaüritusena sai Tornimäel teoks “Spordimuuseum tuleb külla”. Koos Kahtla kooliperega osaleti erinevates tegevustes. Nooremad said muuseumipedagoogi juhendamisel võistelda, vanemad kuulasid huvitavaid ettekandeid. Daimar Lell tutvustas Eesti spordimuuseumi, Kalle Voolaid rääkis olümpiamängude ajaloost. Eriti põnev oli dopinguproovide kohver.

Kõik kohalolijad said selle sisuga lähemalt tutvuda. Armsad olid erinevad olümpiamängude maskotid. Lõpetuseks toimus viktoriin, kus auhindadeks olid teemakohased suveniirid.

Kogu päeva vältel oli vaatamiseks näitus “Olümpia ja mängud: pidu meis enestes”.

Raili Nõgu

Print Friendly, PDF & Email