ATV juhid lõhuvad jalgrattateed (7)

ATV juhid lõhuvad jalgrattateed

 

Roomassaares asuvat kergliiklusteed (fotol) on sõitmiseks kasutama hakanud ka ATV-de juhid, kuid mootorsõidukite poolt teele tekitatud roopad häirivad jalgrattureid.

“Kui ma rattarajale läksin, tuli ATV mulle tolmu keerutades vastu,” rääkis toimetusse helistanud naine, kes tundis tõsist muret, et rattarada külgneb mootorsõidukite rajaga ning ATV-d on selle muutnud porimülkaks.

Naine kinnitas, et mootorsõidukid on rikkunud ka jalgrattateed, kui nad on seda ületanud. “Sinna on pandud palju maksumaksja raha, kuid nüüd rikutakse juba seda,” nentis naine.

Kuressaare linnainsener Madis Pihel ütles Oma Saarele, et tõepoolest ei ole see rada ATV-le õige koht. Pihel lisas, et liiklusmärgid on paigaldatud ning liiklusjärelvalvet peaks tegema politsei, keda tuleks ka juhtunust teavitada.

Pihel ütles, et järgmisel nädalal nad arutavad seda probleemi ja vaatavad, mida linn saab ette võtta, sest kui rada on juba rikutud, tuleb see korda teha. Rollerid on Piheli sõnul jalgrattarajale liikluseeskirjade järgi lubatud, kui nad sõidavad seal korralikult.

Kuressaare linna juhtivkonstaabel Paavo Tänav kinnitas, et kohe kindlasti ei tohi ATV-d seal sõita, ning ta palus kõiki inimesi, kes neid seal näevad, helistada telefonil 110.

Print Friendly, PDF & Email