Politsei kutsub kõiki liiklejaid üksteisega arvestama

Politsei manitseb liiklejaid tähelepanelikkusele, sest tänavaile on jõudnud mootorrattad, mopeedid ja jalgrattad.

“Kutsume kõiki liiklejaid üles üksteisega arvestama ja liiklusreeglitest kinni pidama,” teatas politseiameti kommunikatsiooniosakonna vanempressiesindaja Aleksandra Šljušenkova, lisades, et kevade saabudes muutub liikluspilt tänavatel ja teedel oluliselt.

Maanteedel suureneb sõidukite kiirus ning linnapilti ilmuvad mootor- ja jalgratturid ja mopeedijuhid. Linna liiklusummikutes on sageli näha, kuidas ratturid autode vahel sõeluvad, tekitades liiklusohtlikke olukordi.

Teisalt on paraku üsna palju autojuhte, kes rattureid märgatagi ei taha. Seda olukorda võib hinnata kui vastastikust hoolimatust, mis mõnigi kord viib õnnetuseni.

2007. aastal hukkus jalg- ja mootorratturite ning mopeedijuhtidega toimunud liiklusõnnetustes 29 inimest ja 469 inimest sai vigastada. Selle aasta kolme kuuga on juba kolm hukkunut ja vigastada on saanud 16 liiklejat.

Politseiameti liiklusjärelevalve ja korrakaitse osakonna politseidirektori Tarmo Miilitsa sõnul on mootorrataste, mopeedide ja rollerite arv paari aastaga tunduvalt kasvanud. “Kui mootorratta juhil on juhiloa olemasolu kohustuslik, siis mopeedi ning sellega võrdsustatud sõiduki juhtimiseks üle 16-aastastelt juhiluba ei nõuta. See tingib olukorra, kus tänavale võib sattuda nooruke juht, kes ei pruugi liikluseeskirja piisavalt tunda,” ütles Miilits.

“Neil mopeedijuhtidel, kellel juhiluba või vastav tunnistus puudub, soovitame siiski koolitusele minna. Ka juhiluba omaval kaherattalise sõiduki juhil tuleks oma talvega ununenud sõiduvilumust lihvida ja teha seda väiksema liiklustihedusega kohtades,” soovitas Miilits.

Lisaks mootorsõidukijuhtidele on liikluspilti lisandunud igas vanuses jalgrattureid. Eriti hoolsad peavad mootorsõiduki juhid olema, liigeldes elamukvartalite ja asulate vahel, sest seal sõidavad ratastega põhiliselt lapsed, kes ei oska ohtu tajuda nii hästi kui täiskasvanud. Maal on probleemiks ilma helkurita jalgrattad ja kehvad teeolud.

Politsei tunneb muret aina kasvava rolleriomanike hulga pärast. Üha sagedamini ostavad vanemad oma lapsele lisaks jalgrattale veel ka rolleri, kuid pahatihti ununeb korraliku varustuse soetamine sootuks või ei jätku selleks enam raha. Ent turvavarustus on ükskõik missuguse kaherattalise sõidukiga liiklemise puhul igal juhul vajalik ja selle kasutamine peab saama harjumuseks.

Print Friendly, PDF & Email